Sarajevo prokockalo pobjedu na Koševu: Željezničar od 0:2 do 2:2 u 96. minutu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Golom Krpića Željezničar izborio remi 2:2 u derbiju protiv Sarajeva na Koševu.

Premijer liga BIH derbi Sarajevo - Željezničar Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevo i Željezničar odigrali su "derbi za Evropu", a nakon infarkt završnice pobjednika nije bilo.

Vodilo je Sarajevo 2:0, imalo pobjedu u ruci, ali je Željezničar u šestom minutu sudijske nadoknade izjednačio na konačnih 2:2!

Domaći su činili sve da sačuvaju vođstvo, čak i ubacivali drugu loptu u teren i "krali" vrijeme na sve moguće načine, ali je Sulejman Krpić duboko u nadoknadi to kaznio pogotkom za izjednačenje!

SARAJEVO - ŽELJEZNIČAR 2:2 (1:0)

/Varešanović 35, Oliveira 75 - Jašarević 78, Krpić 90+6//

Prvo poluvrijeme obilježio je pogodak Varešanovića i koškanje nekoliko igrača u samom finišu.

Igralo se uglavnom na sredini terene gdje je vođena velika borba, a tek nekoliko poluprilika iz prekida uspjeli su da naprave i jedni i drugi.

Na jednoj strani pokušao je Martinović nakon kornera, a jedna neuspješno završio se i pokušaj Hodžića.
Prva prava šansa i pogodak.

Izgubio je loptu Željezničar na sredini terena u 35. minutu, povukao je Ziljkić i dodao u šesnaestercu do Oliveire koji pronalazi na dva metra od gola usamljenog Varešanovića koji pogađa mrežu za vođstvo 1:0.

Osim ovog pogotka prvo poluvrijeme obilježio je sukob fudbalera dva tima koji umalo da se pretvorio u opštu tuču.

Mekić je nakon starta Balte krenuo da se obračuna sa fudbalerom Sarajeva, dotrčali su i ostali fudbaleri, ali se srećom sve brzo smirilo.

Epilog svega su žuti kartoni za Mekića, Baltu i Drinu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo bolju igru i jednih i drugih, iako smo na šanse čekali do posljednjih dvadesetak minut.

Nagovještaj uzbuđenja bio je pokušaj Santosa u 73. minutu kada Musa nije najbolje zagradio jednu loptu, ali šut Brazilca odbranio je Dizdarević.

Dvije minute kasnije Sarajevo je stiglo do vođstva 2:0 preko Oliveire koji je postigao svoj šesti gol u sezoni, nakon asistencije Keremea.

Izgledalo je da je sve gotovo u ovom sarajevskom derbiju, ali samo tri minute kasnije Željezničar je smanjio.

Štilić je poslao loptu iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, Dizdarević ju je kratko odbio a Jašarević poslao u mrežu za 2:1.

Imao je Dizdarević poslao u nastavku, samo minut kasnije odbranio je šut Krpića a u 89. i pokušaj Drine nakon gužve u šesnaestercu.

Kada je Amoa u 90. minutu sa samo dva metra poslao loptu pored gola čak i oni najvjerniji navijači Željezničara vjerovatno su pomislili da je sve gotovo.

Sarajevo se grčevito branilo, a "bordo tim" činio je sve da zadrži vođstvo, pa smo pored standardnog odugovlačenje vidjeli i prilično nepopularan potez rezerviste Ramića.

On je prvo ubacio drugu loptu u teren, a nakon što mu je sudija Irfan Peljto pokazao crveni karton odlučio je da u svlačionicu ode preko terena i na taj način ukrade još vremena.

Međutim, ni to nije pomoglo Sarajevu.

U šestom minutu sudijske nadoknade, bukvalno u posljednjim trenucima susreta Beganović je centrirao sa desnog krila a Krpić pogodio glavom za 2:2 i veliko slavlje svojih navijača.

Iako ovaj bod više znači Sarajevu jer je zadržalo treće mjesto sa dva boda prednosti nad najvećim rivalom, više razloga za slavlje ima ekipa Željezničara koja je izbjegla poraz i nadu da može da u posljednja dva kola stigne klub sa Koševa.