Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

TSC osvojio dovoljan bod protiv Vojvodine za osvajanje drugog mjesta na tabeli

TSC izborio kvalifikacije za Ligu šampiona Izvor: MN PRESS

TSC je remijem protiv Vojvodine (1:1) kod kuće zauzeo drugo mjesto na kraju Superlige i tako se automatski plasirao u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ekipa Žarka Lazetića pobijedila je u trci protiv Čukaričkog i Partizana i iskoristila istorijsku šansu da se bori za ulazak u najjače takmičenje, što je najveći uspjeh u istoriji ambicioznog kluba iz Bačke Topole. Čukarički će ostati trećeplasirani i učestvovaće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok će četvrtoplasirani Partizan zajedno sa petoplasiranom Vojvodinom u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Gol za istorijski plasman postigao je Luka Ilić, iz jedanaesterca u 66. minutu, a situaciju na terenu "zakuvao" je napadač Vojvodine Nikola Čumić u 77. minutu. Ipak, domaćin je do kraja izdržao, spriječio iznenađenje i "ovjerio" svoj plasman u evropsku elitu, a za jesen u tom takmičenju igraće u "Stazi pratilaca", u kojoj srpski fudbal prvi put ima predstavnika. Sa druge strane, Crvena zvezda će direktno u grupnu fazu kao prvak Srbije.

TSC je samo jednom u istoriji igrao evro-kvalifikacije, u sezoni 2020/21, kada je eliminisao moldavski Petrokub, a onda odigrao čudesnu utakmicu protiv Steaue - 6:6 i poslije nje nažalost ispao na penale.

Ovako izgleda vrh tabele Superlige na kraju sezone 2022/23.