TSC - Braga uživo prenos livestream kvalifikacije Liga šampiona

POTOP VICEŠAMPIONA SRBIJE, TSC doživio debakl za pola sata - jesen u Evropi kao utješna nagrada!

TSC je poražen od ekipe Braga konačnim rezultatom 1:7 iz dvomeča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

TSC - Braga uživo prenos livestream kvalifikacije Liga šampiona Izvor: MN PRESS

Utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između TSC-a i Brage završena je rezultatom 1:4 i potpunim debaklom ekipe iz Bačke Topole u ovom dvomeču (1:7). Nismo uspjeli da vidimo mnogo od vicešampiona Srbije u drugoj utakmici kvalifikacija, u kojoj su se Portugalci pitali za sve.

U prvih pola sata Braga je demolirala TSC sa četiri brza gola na koje TSC nije imao odgovor do 40. minuta kada je Marko Rakonjac smanjio prednost gostiju. Golove za Bragu postigli su u 9. minut Pici, odmah nakon toga slavio je Bruma u 13. minutu, a zatim se se u listu strijelaca upisali Đalo 16. minut i Musrati 20.minut.

Najblaže rečeno, TSC nije pokazao dovoljan kvalitet za narednu fazu elitnog takmičenja. Gosti su diktirali tempo od prvog minuta, a domaćini su pokazali otpor tek u drugom poluvremenu kada su zatvorili gol Simića. I kada je sve odavno bilo gotovo. "TSC Arena" dočekaće jesen u Evropi, jer po pravilu takmičenja, poraženi iz ovog duela ide direktno u grupnu fazu Lige Evrope. Ostaje da vidimo koliko TSC može u drugom po značaju takmičenju u Evropi. Pročitajte tok meča klikom na razvoj događaja.

21:51

Kraj utakmice 1:4!

Braga ide u plej-of Lige šampiona, a TSC ide u grupnu fazu Lige Evrope.

21:49

90' Ništa od petog gola Brage

Roni Lopez u velikoj šansi ispred golmana TSC-a, ali pogađa spolji deo mreže.

21:47

Pogledajte slike iz Bačke Topole

21:46

84' Domaćini bez šansi

Ne dolazi do lopte ekipa iz Bačke Topole. Braga igra ozbiljan evropski fudbal, drže posed u svojim nogama i savršeno odigravaju kratke paseve.

21:37

77' Braga diktira tempo

Na terenu dominiraju gosti, napadači se odlično kreću i pokušavaju realizovati još neki napad. Imala je Braga dve vezane šanse iz slobodnog udarca, pa iz kornera ali ništa od petog gola.

21:28

Promjena kod domaćina

Marko Rakonjac izlazi iz igre, umesto njega na terenu Uroš Milovanović.

21:21

61' Šteta, preko gola Rakonjac

Odlično proigravanje Marka Rakonjca na sredini terena, pokušao je da lobuje golmana ali lopta je otišla preko gola.

21:18

60' Miran period na "TSC Areni"

Pokušavaju da stvaraju šanse i jedan i drugi kub ali izostaje momenat realizacije. Velika borba je na sredini terena. TSC ušao odlučnije u drugo poluvreme i pokušava da pritisne rivala.

21:09

21:06

Nova opomena za TSC

Ponovo žuti karton u redovima TSC-a, Pantović povlači dres igrača Brage, sudija se odmah oglašava i kažnjava još jednog fudbalera domaće ekipe.

Pauza na TSC Areni!

Ekipa Brage vodi 1:4 protiv TSC-a, što je konačnih 1:7 u dvomeču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

20:41

40' GOOOOOL TSC! 1:4

Budi se TSC, Rakonjac sigurno prešao 3 igrača Brage i zabio prvi gol za malo bolju sliku domaćina. Precizan šut sa 15. metara!

20:36

35' Mreža domaćina mirna 10 minuta

Totalna inicijativa Brage, razigrani Portugalci drže mirno loptu u posedu.

20:26

24' Zamalo 5:0

Đalo šutira ispred šesnaesterca domaćina, ipak lopta odlazi preko gola. Sreća za domaćine.

20:25

Prvi žuti karton TSC

Prvu javnu opomenu dobija igrač TSC-a Đorđević zbog povlačenja dresa igrača Brage.

20:20

BRAGA VODI 4:0!

Potpuna katastrofa vicešampiona Srbije! Al-Musrati dao je gol udarcem sa ivice kaznenog prostora! Biće ovo duga i bolna noć za srpski tim.

20:17

15' Ponovo pogađa Braga - 0:3!

Ponovo se slomila odbrana TSC-a, proigran Đaloa izlazi ispred golmana i postiže pogodak za 3:0. Katastrofa srpskog tima, koji gubi 0:6 u ovom dvomeču, a revanš je tek krenuo!

20:13

12' Brz drugi gol Brage, 2:0!

Bruma je pogodio udarcem sa leve strane šesnaesterca za ukupnih 5:0 u dvomeču.

20:10

8' GOL! Braga vodi 1:0

Lako su prošli fudbaleri Brage, Gomez ispred šesnaesterca ostavlja za Picija koji identično kao na prošlom meču postiže pogodak.

20:06

4' Šansa za TSC

Isplatio se visoki presing TSC-a, Rakonjac se našao ispred gola ali je promašio.

20:00

Utakmica je počela!

19:12

Objavljeni su sastavi!

TSC: Simić - Petrović, Đorđević, Čalušić, Cvetinović - Kuveljić, Radić, Stanić - Jovanović, Rakonjac, Pantović

BRAGA: Matus - Viktor Gomez, Žoze Fonte, Nijakate, Marin - Horta, Karvaljo, Al Musrati - Bruma, Pici, Đalo

18:28

Taktika za revanš

Veruje trener Lazetić u svoj klub i u mogući rezultatski preokret. Taktika je postizanje gola u najranijoj fazi i ofanzivan pristup od prvog minuta.

"Teoretski bi najbolje bilo da damo jedan gol na početku, jedan sredinom i jedan na kraju utakmice, to bi za nas bilo odlično. Na svakoj utakmici imamo izuzetno ofanzivan pristup i plan igre, ali što je bolji protivnik, više i od njega zavisi. U prvoj utakmici Braga je bila, a i inače je, izuzetno defanzivno dobro organizovana ekipa" rekao je Lazetić.

18:23

Poslije Brage

Trener TSC-a Žarko Lazetić bio je razočaran posle primljenog trećeg gola, ali je svestan kvaliteta koji poseduje portugalski klub.

"Čestitam Bragi na ovoj poštenoj pobedi. U fudbalu, a i u sportu, nikada ne možete da odustanete. Žao mi je što smo primili treći gol, u drugom poluvremenu, u kojem smo bili bolji nego u prvom. Čestitam svojim igračima, koji su dali sve što su mogli protiv sjajne ekipe, uporedive sa najboljim timovima u Srbiji, Partizanu i Crvenoj zvezdi. Za pobedu, nije dovoljno samo želeti, Braga se pokazala kao tim sa mnogo kvaliteta, sa igračima velike vrednosti i potencijala", zaključio je Lazetić nakon utakmice.

17:52

UEFA ODOBRILA

Domaćini su dugo čekali potvrdu UEFA da će se revanš utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampione odigrati na "TSC Areni". Stadion u Bačkoj Topoli ima kapacitet od 4.500 mesta i zbog toga ne ispunjava kriterijume UEFA. Posle pregovora sa ljudima iz Niona - direktor kluba Janoš Žemberi je uverio da će klub ispuniti sve propisane uslove.

17:39

Prelazni rok

Oslabljen je TSC ovog leta odlaskom Luke Ilića koji je pojačao je francuski tim Troj, kao i Petra Ratkova koji se preselio u redove Red Bul Salzburg. TSC je na pozajmicu doveo Uroša Milovanovića, Bencea Šoša i bivšeg veznog igrača Crvene zvezde Petra Stanića.

17:30

Evropa zagarantovana!

Ukoliko TSC napravi čudo na domaćem terenu, čeka ga duel sa boljim rivalom između grčkog Panatinaikosa i Olimpika iz Marseja. Ipak, ako vicešampion Srbije bude elimisan, to nije kraj u Evropi za tim Žarka Lazetića. Poraženi iz ovog duela ide direktno u grupnu fazu Lige Evrope.

17:17

Sporting član kluba "velike trojke"

Iako nema šampionsku titulu, Braga spada u veliku trojku portugalske lige u kojoj su još Porto i Benfika. Osvojili su tri Kupa i dva Liga kupa, a 2010. bila vicešampion Portugala. Ova portugalska ekipa je poznata i po jednoj od najboljih omladinskih akademija u svojoj državi.

Prošlu sezonu je Braga završila na trećem mestu na tabeli sa devet bodova zaostatka za šampionom Benfikom i sedam za drugoplasiranim Portom. Klub je u toku letnjeg prelaznog roka doveo krilnog napadača Brume iz Fenerbahčea, vezistima Rodrigom Salasarom iz Šalkea i Vitorom Karvaljom iz Žil Visentea, a stigli su i defanzivci Viktor Gomes iz Espanjola, Siku Nijakate iz Gengana i Adrijan Marin iz Žil Vinsentea.

Braga je iz svoje kase izdvojila ukupno 17,8 miliona evra, a uz to su pridošli slobodni igrači Roni Lopes i reprezentativac Žoze Fonte.

16:51

Pred TSC-om ogroman zadatak

Prvi meč u Portugalu pre nedelju dana završen je pobedom Brage rezultatom 3:0. Srpskom timu je sada za prolaz potrebno da napravi čudo i pobedi ubedljivijom razlikom.

16:49

Dobrodošli u tekstualni prenos!

Utakmica TSC - Braga počinje u 20 časova i možete je pratiti u tekstualnom prenosu na Mondu.