Nova pobjeda BSK-a: Banjalučani minimalcem slavili protiv Mrkonjićana

Miloš Perović postigao jedini gol u posljednjem meču 3. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

BSK pobijedio Slobodu iz Mrkonjić grada 1:0 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Kompletirano je 3. kolo m:tel Prve lige Republike Srpske, a u posljednjem meču BSK je savladao Slobodu iz Mrkonjić Grada minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Gol vrijedan tri boda postigao je Miloš Perović u 42. minutu.

Prethodno su Mrkonjićani ostali sa igračem manje, jer je već u 25. minutu Hose Huan Fontemaki zaradio direktan crveni karton. Grubo je startovao na kapitena Banjalučana Aleksandra Radulovića i sudija Aleksandar Jevtić iz Prijedora pokazao mu je put u svlačionicu.

Tim Marka Tešića sačuvao je minimalnu prednost do kraja, ali je u sudijskoj nadoknadi i BSK ostao sa desetoricom. Mihajlo Savanović u 92. minutu zbog dva žuta kartona prije ostalih morao je pod tuš.

BSK je tako upisao drugi trijumf u povratničkoj sezoni u m:tel Prvoj ligi RS, te je uz jedan remi među četiri ekipe koje još nisu doživjele poraz - Radnik i Rudar Prijedor imaju maksimalnih devet bodova, dok su Laktaši upisali pobjedu i dva neriješena ishoda.