Slovenac preporodio Sarajlije: Treća uzastopna pobjeda "bordo" tima, ali je li Velež oštećen? (FOTO/VIDEO)

Mostarci pružili dobru partiju na "Koševu", dva puta pogađali okvir gola, ali nisu uspjeli ostati neporaženi.

Sarajevo Velež 5. kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevo i Velež odigrali su 138. međusobni duel u istoriji, a na zatvaranju 5. kola Premijer lige BiH domaćin je slavio minimalan trijumf.

SARAJEVO - VELEŽ 1:0 (0:0)

Iako je rezultat na "Koševu" nakon 45 minuta bio 0:0, gosti su bili mnogo konkretniji, zaslužili vođstvo, ali Sarajlije je u dva navrata spasao okvir gola.

Nešto više od pola sata gledaoci su gledali pravu fudbalsku uspavanku, a onda je konačno u 38. minutu viđeno uzbuđenje na "Koševu". Mnogo sreće imale su Sarajlije nakon što je fenomenalno iz daljine pokušao Mlinarić, ali nije imao sreće - uzdrmao je prečku.

Nakon kornera, nova gužva u kaznenom prostoru Sarajeva, međutim ovaj put domaći su uspjeli da otklone opasnost, Beganović je izblokirao šut, čini se rukom i sačuvaj svoj gol. Nije se oglasio sudija Dragan Petrović iz Banjaluke, uprkos protestima gostiju.

Pogledajte tu situaciju i sami prosudite da li se arbitar donio ispravnu odluku...

Mlinarić je još jedan projektil ispalio u 44. minutu, ovaj put iz slobodnog udarca, ali na njegovo veliko razočaranje ishod je bio isti - prečka!

Ovaj put istakao se i golman domaćih Šahinović, koji je vrhovima uspio da zakači loptu i omogući svom timu da na poluvrijeme ode netaknute mreže.

Nije mnogo trebalo domaćinu da kazni promašaje "rođenih".

Nakon samo pet minuta igre u nastavku, Almedin Ziljkić sjajno je proigrao Renana Oliveiru, koji ne griješi - pogađa za vođstvo, ispostaviće se i pobjedu Sarajeva.

Pokušavali su Mostarci da se vrate u igru, ali nisu uspjeli, pa je "bordo" tim vezao i deveti bod u prvenstvu.

• SARAJEVO: Šahinović, Duraković, Oliveira, Kjereme, Jularadžija, Beganović, Soldo, Avramovski, Aničić, Buljubašić, Ziljkić. Trener: Simon Rožman.
  • VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Mlinarić, Haskić, Domić, Kadrić, Krajnc. Trener: Samir Merzić.