Borac Banjaluka - Sloga Doboj Premijer liga BiH 5. kolo uživo prenos livestream

Bez ikakvih problema, tim Vinka Marinovića nadigrao goste iz Doboja i upisao drugu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi BiH.

Borac Banjaluka - Sloga Doboj Premijer liga BiH 5. kolo uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Nakon Igmana, na Gradskom stadionu "stadala" je i Sloga Meridian iz Doboja, još više nego tim iz Konjica.

Potpuno su banjalučki "crveno-plavi" nadigrali podmlađenu ekipu Vlade Jagodića, te na kraju slavili više nego ubjedljivo 5:0.

BORAC - SLOGA MERIDIAN 5:0 (1:0)
/Makarić 36, Ćelić 49, Fićović 64, Vranješ 84, Lukić 86/

Nije Borac odigrao dobro prvo poluvrijeme i malo ko je mogao pomisliti da će ostvariti trijumf izražen sa čak pet golova razlike.

Ipak, na odmor su Banjalučani otišli s prednošću. Nako promašenog penala, vrlo brzo iskupio se Milan Makarić, te iz "popravnog" sproveo loptu u mrežu.

Gosti su u Banjaluku doputovali sa veoma mladim sastavom, što se i te kako osjetilo u nastavku meča.

Kada su preko Maksa Juraja Ćelića domaći stigli do 2:0, već tada moglo se naslutiti da gosti neće imati snage da se vrate u igru. Nakon Ćelićevog prvenvca, prvi gol u Borčevom dresu nedugo zatim postigao je i Stefan Fićović, a onda je strateg domaćih Vinko Marinović u igru uveo Stojana Vranješa i Jovu Lukića.

Upravo su ova dvojica dokusurila Dobojlije golovima u 84. i 86. minutu. Vranješ je postigao prvi gol od povratka u Borac, dok se u strijelce upisao i Lukić, postigavši gol svom nekadašnjem klubu.

Na kraju izuzetno visok trijumf Borca i potvrda da su "crveno-plavi" u sjajnoj golgeterskoj formi, s obzirom da su Igmanu i Slogi Meridian "spakovali" čak devet golova na Gradskom stadionu, a pritom primili tek jedan.

• BORAC: Mijatović, Ćelić, Fićović (80. Lukić), Makarić (65. Vranješ), Barski, Kortes, Erera (80. Subić), Kvržić, Terzić (65. Pišek), Šušić, Mihajlović (46. Mihajlović). Trener: Vinko Marinović.
  • SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić (46. Starčević), Omić, Handžić, Baranov (76. Šipovac), Bosnić, Milojević, Tahrić, Perković, Popara (76. Redžić), Milanović (46. Tatić). Trener: Vlado Jagodić.

Tekstualni prenos i detalje meča potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

NAJAVA UTAKMICE:

Borac je ostvario polovičan učinak u prva dva odigrana meča nove sezone Premijer lige BiH, dok je Sloga Meridian, nakon iznenađujućeg trijumfa na "Koševu" protiv favorizovanog Sarajeva, vezala dva minimalna poraza bez postignutog gola u duelima sa objektivno mnogo slabijim ekipama od Sarajlija - Igmanom i Zvijezdom 09.

Duel na Gradskom stadionu stoga će obje ekipe pokušati da iskoriste da se dođu do novih bodova, kojim bi se otisnuli u gornji dio tabele.

Svjesni su u Doboju da im tradicija u Banjaluci ne ide naruku, ali pokušaće da iznenade "crveno-plave", koji u ovaj meč ulaze u dobrom raspoloženju nakon ubjedljivog domaćeg trijumfa protiv Igmana (4:1).

Podsjetimo, po rasporedu određenom tokom žrijebanja pred početak sezone, Sloga Meridian trebalo je da bude domaćin u ovom meču, ali je odlučeno da se domaćinstvo ipak zamijeni.

21:53

KRAJ

21:52

90+2' - Zamalo 6:0!

Blagaić je šutirao, Trako odbranio i poslao loptu u korner, ali sudija svira kraj.

21:51

"Petarda" na Gradskom stadionu

21:51

90' - Još dva minuta nadoknade

21:49

86' - GOOOL!!! Precizan i Lukić - 5:0!

Proradio je i Jovo Lukić. Fenomenalna asistencija Blagaića, nekadašnji igrač Sloge izašao je sam pred Traku i matirao ga - 5:0!

21:48

84' - GOOOL!!! Borac stiže i do četvrtog gola

Sjajna asistencija Kvržića, prvi gol od povratka u Borac postiže Stojan Vranješ.

21:40

80' - Lukić i Subić u igri

Jovo Lukić zaigraće u posljednjih desetak minuta, umjesto Fićovića. Aleksandar Subić je na terenu zamijenio Kvržića.

21:36

76' - Još dvije izmjene vrši Vlado Jagodić

Šipovac mijenja Baranova, a Redžić Poparu.

21:33

73' - Tahrić u golmana Borca

Golman Borca Mijatović bio je besposlen više od 70 minuta, a sada je konačno imao priliku da osjeti loptu. Ipak, nije to bio jak šut Tahrića, bez problema je čuvar mreže domaćih uhvatio loptu.

21:29

67' - Dvostruka izmjena u timu Borca

Nakon trećeg gola, Marinović je izvršio dvostruku izmenu, Makarića i Terzića zamijenili su Vranješ i  Pišek.

21:28

Prvi gol i za Fićovića u crveno-plavom dresu

21:27

64' - GOOOL!!! Kanonada Banjalučana - već je 3:0!

Odlična akcija Erere i Kortesa, lopta na kraju stiže do Fićovića, koji je zakucava u mrežu Dobojlija, za više nego ubjedljivih 3:0.

21:23

63' - Konačno prilika za goste

Baranov je krenuo sam u kontranapad, odlučio se na šut sa 20-ak metara, ali nije bio precizan. Lopta je završila iznad prečke Borčevog gola.

21:16

55' - Ponovo Makarić prijeti

Novi pokušaj Makarića, ovaj put lopta je otišla daleko od gola.

21:13

49' - GOOOL!!! Borac ima dva pogotka prednosti!

Terzić je sjajno ubacio iz kornera, a u kaznenom prostoru Sloge Meridian Maks Juraj Ćelić sjajno je skočio i zakucao loptu iza Trakinih leđa.

Pogledajte prvenac Ćelića u dresu Borca...

21:07

47' - Erera sa distance

Pokušaj jednog od Borčevih Kolumbijaca, ali nema promjene rezultata.

21:05

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

21:04

Dvostruka izmjena u timu Sloge Meridian

Tatić i Starčević ušli su u igru, Milanović i Dadić ostali su u svlačionici.

21:03

Blagaić mijenja Mihajlovića

Vinko Marinović na poluvremenu je izvršio prvu izmjenu.

20:48

- kraj prvog poluvremena -

Skromno prvo poluvrijeme u Banjaluci. Borac ipak golom Makarića, i to trećim ove sezone, vodi 1:0 protiv Sloge Meridian, koja niti jednom nije zaprijetla golu domaćih.

20:42

Penal, promašaj, pa gol!

20:39

36' - GOOOL!!! Borac vodi 1:0!

Dosuđen je penal za Borac, Makarić je šutirao, Trako uspio da ga pročita i odbrani, zatim je pokušao i Fićović, ali Trako opet brani. Međutim, treća je bila sreća za "crveno-plave".

Ponovo je lopta došla do Makarića, koji ovaj put ne griješi - 1:0.

20:36

34' - Kakav promašaj Makarića!

Sjajna šansa za Makarića!

Odlično ga je uposlio Kortes sa lijeve strane, ali napadač "crveno-plavih" sa samo tri metra šutira preko gola.

20:24

23' - Polovina prvog poluvremena, nema golova

20:23

21' - Trako brani Makarićev šut

Konačno šut u okvir gola. Pobjegao je Kortes odbrani Sloge Meridian, proigrao Makarića, čiji šut po zemlji uspijeva da odbrani golman gostiju Trako i pošalje loptu u korner.

20:18

Stigle i "Vojvode"

I fudbaleri Sloge Meridian imaće podršku. Na Gradski stadion stigli su i navijači iz Doboja, popularne "Vojvode".

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

20:12

10' - Prijeti i Mihajlović

Nova prijetnja pred golom Sloge Meridian, ali i Mihajlović je neprecizan.

20:08

7' - Prva prilika za Borac

Krenuli su Banjalučani očekivano ofanzivno. Terzić je prvi zaprijetio golu Dobojlija, ali nije bio precizan.

20:07

Parola Lešinara

Parola "Lešinara" upućena stradalim navijačima Vojvodine iz Novog Sada, Nikoli Šumaru i Milošu Mamuli: "Počivajte u miru, braćo."

20:02

1' - Počeo je meč u Banjaluci

19:55

Slaba posjeta na Gradskom stadionu

19:36

Rezerve:

Na klupi Borca su: Stjepanović, Pejović, Jurilj, Pišek, Predragović, Subić, Lukić, Vranješ, Blagaić, Kulašin i Hrelja, dok će šansu kod Dobojlija sa klupe vrebati: Šćekić, Šipovac, Redžić, Karać, S. Dujaković, Starčević, Tatić, Gučmazov i Vidić.

19:17

SASTAVI:

• BORAC: Mijatović, Ćelić, Fićović, Makarić, Barski, Kortes, Erera, Kvržić, Terzić, Šušić, Mihajlović. Trener: Vinko Marinović.
  • SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić, Omić, Handžić, Baranov, Bosnić, Milojević, Tahrić, Perković, Popara, Milanović. Trener: Vlado Jagodić.
19:12

Službena lica:

Glavni sudija na Gradskom stadionu biće Admir Musić iz Sarajeva, a pomagaće mu sugrađani Amir Kadić i Emir Zahiragić. Četvrti sudija je Mirza Kazlagić iz Cazina, delegat Nenad Mejakić iz Prijedora, dok je posmatrač suđenja Danko Čavar iz Širokog Brijega.