GOŠK ispustio 2:0 protiv Sarajeva! Podjela bodova u istorijskom meču u Gabeli

GOŠK je imao dva gola prednosti nad Sarajevom, ali nije uspio da trijumfuje u istorijskoj utakmici za Gabelu.

premijer liga bih gošk sarajevo  Izvor: FK Sarajevo

Imao je GOŠK, u istorijskom meču za Gabelu, 2:0 protiv Sarajeva u 57. minutu, ali na kraju to nije bilo dovoljno za pobjedu:

GOŠK – SARAJEVO 2:2 (1:0)
/Šero 41, Mihaljević 47 – Hasić 62, 66/

Ove subote su prvi put, zvanično, zasijali reflektori na stadionu "Perica-Pero Pavlović", a domaći navijači koji su se u velikom broju okupili na tribinama ponadali su se da bi ovaj istorijski dan mogao da bude začinjen velikom pobjedom, pogotovo što su njihovi ljubimci u drugom poluvremenu stekli prednost od dva gola. Na kraju - "samo" podjela plijena.

Trenutak koji je razdvojio dva tima dogodio se u 41. minutu - izveden je jedan korner, Nihad Šero je pogodio prečku, ali je imao tu sreću da mu se lopta vrati, pa je iz novog pokušaja matirao Muhameda Šahinovića.

Golova je, inače, moglo da bude još, kako na jednoj, tako i na drugoj strani, a prvi su zaprijetili Gabeljani. Nonšalantnost Lovre Solde pred vlastitim golom pokušao je da kazni Nihad Šero, ali je pogodio stativu, dok je Sarajevo uzvratilo 15 minuta kasnije.

Edin Julardžija je proigrao Frensisa Kjeremea koji je oklijevao sa udarcem, na kraju je šutirao iz ne baš izgledne pozicije, ali je Riad Šuta tu loptu izbacio sa gol-linije.

Ovaj meč zbog viroze propustio je kapiten Sarajeva Almedin Ziljkić, zbog koje je čak morao da bude podvrgnut i primanju infuzije.

Na ulasku u posljednjih pet minuta, GOŠK je izveo jedan slobodan udarac sa lijeve strane, stvorila se gužva pred gostujućim golom, a na kraju je Marin Aničić bio najprisebniji, ispucavši loptu takođe sa gol-linije.

Novi šok za gostujuće fudbalere stigao je u 57. minutu, kada se Filip Mihaljević, kao i Nihad Šero u prvom dijelu, najbolje snašao pred golom Sarajeva nakon jedne gužve.

Imao je GOŠK u tim trenucima značajnu prednost nad bordo timom, ali ista na kraju nije bila dovoljna za pobjedu.

Polovinom nastavka, na scenu je stupio Ajdin Hasić, koji je sa dva "brza" gola vratio Sarajevo u život i na kraju, pokazalo se, spasio goste od poraza u Hercegovini.

Prvo je čuvar mreže GOŠK-a Adnan Bobić praktično poklonio jedan gol Sarajevu nakon veoma loše intervencije u 62. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije "bombom" sa lijeve strane "pocijepao" mrežu iza Bobićevih leđa, za 2:2.

Mogao je GOŠK u prvom minutu nadoknade da ponovo šokira goste, ali je nakon jednog prekida odbrana Sarajeva dva puta spasila Muhameda Šahinovića i izbacila loptu sa gol-linije.

Poslije reprezentativne pauze, GOŠK će gostovati Željezničaru, dok će Sarajevo u velikom derbiju ugostiti Zrinjski.

STARTNE POSTAVE

GOŠK: Bobić, Šuta, Skorup, Ramljak, Musulin, Šero, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić, Gogić. Trener: Denis Ćorić.

SARAJEVO: Šahinović, Čataković, De Oliveira, Kjereme, Julardžija, Beganović, Radović, Soldo, Avramovski, Aničić, Buljubašić. Trener: Simon Rožman.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!