Borac poslije preokreta savladao Zvijezdu 09 koja je povela 2:0, a onda upisala novi poraz.

borac zvijezda 09 uživo prenos  Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Banjalučki Borac upisao je nova tri boda, ali poslije prave drame na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Zvijezda 09 šokirala je Banjalučane i povela 2:0, ali je ekipa Vinka Marinovića stigla do trijumfa 4:2 nakon preokreta koji su režirali Jakov Blagaić i Nemanja Mihajlović.

Golovima Karaklajića i Salimana iz dva kontranapada gosti su stigli do vođstva i činilo se da su gosti iz etno-sela Stanišić na pragu velikog iznenađenja, međutim, imao je Borac snage za preokret i dva raspoložena igrača.

Blagaić je u 44. minutu lijepim pogotkom iz slobodnog udarca nagovijestilo ono što će uslijediti u drugom poluvremenu.

Izuzetno raspoloženi Blagaić iskoristio je grešku Jutrića i izjednačio na 2:2, a samo dvije minute kasnije Borac je stigao do preokreta. Raspoloženi Nemanja Mihajlović asistirao je Makariću za potpuni preokret 3:2, a onda i Kortesu koji je stavio tačku na i golom za 4:2 koji je proslavio novim saltom.

Publika na Gradskom stadionu osim prekreta vidjela je i veliki povratak Srđana Grahovca i dočekala ga ovacijama, a debi za crveno-plave na ovom meču upisao je Damir Hrelja koji se konačno oporavio od povrede i vratio na teren.

Ovaj meč trebalo je da bude igran u Ugljeviku, ali je dogovorom dva kluba došlo do zamjene domaćinstva, pa je banjalučki premijerligaš i treći uzastopni meč igrao pred domaćom publikom.

Tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja!

20:48

KRAJ: BORAC - ZVIJEZDA 4:2!

20:48

Danoski!

90+1' - Odlična prilika za rezervistu Danoskog, odlično se ubacio i šutirao ali Mijatović brani!

20:46

Đorđević!

90+1 - Nova odbrana Mijatovića, ovog puta odbranio je udarac Đorđevića glavom

20:46

Prijete gosti

89' - Zaprijetili su gosti dva puta, prvi put je to Mijatović odbio u korner, a potom jedan dalekometni šut ide daleko od gola

20:41

Slobodan udarac za Borac

84' - Pokušao je Vranješ da iznenadi udarcem ispod "živog zida" ali je to izblokirano

20:34

Izmjene u Borcu - debi za Hrelju!

Ulaze Pišek, Vranješ i Hrelja kojem je ovo debi u dresu Borca. Igru su napustili Makarić, Mihajlović i Fićović.

20:29

Umalo "petarda"

73' - Ubacio je Kvržić, a pokušao Makarić ali odlazi to pored gola

20:25

GOOOOL! Borac - Zvijezda 4:2!

67' - Borac vodi 4:2 od 67. minuta. Ponovo je asistent bio Mihajlović, a Kortes je rutinski poslao u mrežu za 4:2 i novu proslavu pogotka saltom.

20:22

Ćelić izblokiran!

66' - Štoper Borca šutirao je nogom poslije kornera, ali je izblokiran

20:19

Grahovac zamijenio Blagaića

Srđan Grahovac zamijenio je Blagaića, a njegov povratak u Borac dočekan je uz ovacije publike.

20:14

GOOOOL! Borac - Zvijezda 3:2

55' - BORAC VODI 3:2. Mihajlović je ubacio a Makarić poslao loptu u mrežu za potpuni preokret Borca u samo 2 minuta.

20:11

GOOOOL! Borac - Zvijezda 2:2

53' - 2:2 u BANJALUCI! Blagaić je izjednačio poslije greške Jutrića koji je promašio loptu!

20:07

Prvi žuti karton

52' - Karaklajić je zaradio žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Mihajlovićem

20:05

Šut Jankovića

47' - Prvu priliku u nastavku imali su gosti, ne računajući ofsajd Makarića, šutirao je Janković direktno u Mijatovića

Šansa za izjednačenje!

45+2' - Mogao je Borac do izjednačenja u finišu prvog poluvremena. Nakon ubacivanja Fićovića šutirao je Blagaić "makazicama", Damjanović je odbranio, a odbrana Zvijezde 09 izbacila u korner. Poslije ubacivanja Mihajlovića iz ugla pokušao je Makarić, ali neprecizno

19:43

Igraće se 2 minuta nadoknade u prvom poluvremenu

19:42

GOOOL! Borac - Zvijezda 1:2!

44' - Borac je smanjio na 2:1! Bio je to slobodnjak sa ivice šesnaesterca koji je odlično izveo Jakov Blagaić i smanjio vođstvo gostiju!

19:38

GOOOL! Borac - Zvijezda 0:2

38' - Novi gol Zvijezde 09. Ukrali su gosti loptu, Godsvil je dao loptu kroz peterac na drugu stranu za Salimana koji pogađa za vođstvo 2:0!

19:34

Kakav šut Salimana!

36' - Sjajan šut vanjskom nogom Salimana izdaleka, lopta je prohujala pored stative Mijatovićevog gola

19:33

Petarda omela Mijatovića

Jedna petarda eksplodirala je blizu golmana Borca, pa je sudija provjerio da li je sve u redu i meč je odmah nastavljen

19:32

Pokušaj Godsvila

35' - Šut Godsvila završio je pored gola

19:32

Nova kontra gostiju

33' - Sada je Saliman vukao, ušao u šesnaesterac i vratio povratnu za Godsvila, ali su igrači Borca osvojili loptu i propala je izgledna prilika

19:31

Prvenac Karaklajića u sezoni

Bio je to prvi gol Karaklajića u ovoj sezoni Premijer lige BIH.

19:28

GOOOL! Borac - Zvijezda 0:1

29' - Zvijezda 09 vodi 1:0! Nakon brzog kontranapada i ubacivanja u peterac pokušao je Kvržić da to izbije, ali je lopta došla do Karaklajića koji pogađa za vođstvo gostiju!

19:25

Opasna kontra gostiju

26' - Obećavala je ta kontra Zvijezde 09, brzonogi Godsvil je povukao loptu po lijevoj strani, ali mu je ona pobjegla, a potom pravi i faul nad Fićovićem

19:22

Barski!

24' - Pokušao je Barski sa nešto više od 20 metara, dobar je to bio šut, ali još ljepša odbrana Luke Damjanovića, nekadašnjeg mladog golmana Borca

19:20

Pokušaj Zvijezde 09

23' - Povukao je Karaklajić iskosa sa lijeve strane a potom šutirao sa 30-ak metara, ali preko gola

19:18

Bez udarca u okvir gola

20' - Još nismo vidjeli udarac u okvir gola na bilo kojoj strani. Borac je u posljednjih nekoliko napada pokušavao da dugim loptama uposli prvo Blagaića, potom Makarića u šesnaestercu, ali niti jedan od njih nisu uspjeli da dođu do lopte

19:11

Pritisak Borca

Domaći fudbaleri pritišću u ovim trenucima, redaju se ubacivanja u šesnaesterac, ali odbrana Zvijezde 09 za sada to uspješno rješava

19:09

Dobra akcija Borca

11' - Dobra akcija Borca po desnoj strani, ali na kraju povratni pas Mihajlovića nije došao do Blagaića

19:07

Prvi korner na utakmici i odmah šansa

9' - Prvi korner na utakmici izveli su igrači Borca. Učinio je to Mihajlović a  Ćelić je odlično skočio i šutirao glavom, međutim, udarac je završio pored gola

19:02

Mnogo prekršaja u uvodnih 5 minuta

18:58

Počeo je meč u Banjaluci

18:09

Lešinari "čestitali" rođendan Igokei

U najavi utakmice, navijači Borca su "čestitali" rođendan Igokei m:tel, koja će jubilej, 50 godina postojanja, obilježiti renomiranim turnirom, koji bi trebalo da se održi u Banjaluci i Laktašima.