Novi težak udarac za Slogu! Četvrti vezani gostujući poraz Dobojlija - gol-razlika 0:11

Sloga Meridian je na "Mokrom Docu" nastavila niz loših rezultata u Premijer ligi BiH.

premijer liga bih posušje sloga doboj  Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Nastavljena je agonija Sloge Meridian na gostujućim terenima.

Tim Vlade Jagodića je na premijeri šokirao Sarajevo na Koševu (1:2), ali je zatim, zaključno sa večerašnjim duelom sa Posušjem, uknjižio četiri poraza "na strani", bez ijednog postignutog i 11 primljenih golova:

POSUŠJE – SLOGA MERIDIAN 4:0 (2:0)
/Boban 45 pen, Mandić 45+1, D. Begić 53, Kamenar 60/

Poslije tog trijumfa na najvećem bh. stadionu, uslijedili su minimalni porazi u Konjicu i Ugljeviku (oba puta po 1:0), potom je Sloga Meridian primila pet golova na gostovanju u Banjaluci (5:0), a negativan niz nastavljen je i večeras na Mokrom Docu, gdje je Posušje prilično lako stiglo do pobjede.

Put ka pobjedi domaća ekipa trasirala je u smiraj prvog poluvremena, u samoj završnici, kada je prvov Gabrijel Boban bio precizan sa bijele tačke, da bi praktično u narednom napadu prednost Posušaka udvostručio Nikola Mandić.

Još dvije lopte su završile u mreži gostiju iz Doboja u nastavku – treći pogodak bio je djelo Dominika Begića nakon osam minuta igre, dok je konačnih i uvjerljivih 4:0 postavio Karlo Kamenar, za drugu pobjedu Posušja u posljednja tri kola.

U Premijer ligi BiH sada nastupa reprezentativna pauza, koja za Posušje završava 13. septembra gostovanjem Zrinjskom u zaostaloj utakmici prvog kola. Sloga Meridian će, sa druge strane, 16. septembra biti domaćin Tuzla sitiju u redovnom, sedmom kolu.

Startne postave

POSUŠJE: Kolić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, D. Begić, Markes da Silva, Marić, Maglica, Babić, Lučić, Boban. Trener: Branko Karačić.

SLOGA MERIDIAN: Šćekić, Nikolić, Šipovac, Redžić, Karać, Milojević, Si. Dujaković, Popara, Milanović, Grabež, Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!