Sarajevo - Zrinjski PL BiH 7. kolo

Trijumf Sarajeva u 90. minutu iz penala! Novi poraz Zrinjskog pred start Konferencijske lige (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Sarajeva savladali su Zrinjski u derbiju sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo - Zrinjski PL BiH 7. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

"Bordo" tim je po gotovo svim parametrima fudbalske igre bio bolji od Zrinjskog i zasluženo stigao do vrijedne pobjede, nanijevši drugi poraz "plemićima" u samo tri dana.

SARAJEVO - BIH 1:0 (0:0)

U subotu uveče na "Koševu" sve je mirisalo na remi u duelu sa šampionom BiH pred istorijsku utakmicu "plemića" u Konferencijskoj ligi protiv AZ Alkmara sljedećeg četvrtka "Pod Bijelim brijegom" (18.45)

Međutim, rezervista Adalberto Penjaranda iz Venecuele zalomio je u 89. minutu svog čuvara i bio oboren u kaznenom prostoru, što je prijedorski sudija Luka Bilbija okarakterisao penalom.

Siguran realizator bio je Renan Oliveira, iako je golman Mostaraca pogodio stranu gdje će Brazilac šutirati.

Sarajevo je definitivno bilo bolje večeras - posjed lopte, broj prilika i udaraca na gol, sve je bilo na strani izabranika Simona Rožmana.

Imali su Mostarci takođe svoje prilike, a najbolju je propustio Franko Sabljić, koji je nakon centaršuta Marija Tičinović glavom uzdrmao prečku.

S druge strane, Sarajlije su u nekoliko navrata našle u mat poziciji ispred golmana "plemića" Marka Marića, koji je svojim odličnim reakcijama dugo čuvao svoju mrežu, ali nije mogao ništa nakon jedanaestarca.

Ovo je već drugi vezani poraz Mostaraca nakon neuspjeha u prošlom kolu protiv Posušja i to u veoma nezgodnom trenutku pred istorijsku utakmicu - prvi meč grupne faze Konferencijske lige protiv holandskog AZ Alkmara u četvrtak na stadionu "Pod Bijelim brijegom" (18.45).

NAJAVA

Da li je Zrinjski uzdrman porazom od Posušja u prošlom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, saznaćemo večeras na "Koševu", gdje "plemići od 20.45 igraju derbi protiv Sarajeva.

Iako je prirodno da mostarski tim, koji je neprikosnoven posljednjih sezona u BiH, ponekad napravi i kiks, ipak je kompletnoj javnosti šokantno djelovao poraz "Pod Bijelim brijegom" od komšija iz Posušja (0:1) u prošlom kolu šampionata.

Trener "plemića" Krunoslav Rendulić je u najavi derbija protiv Sarajeva pokušao da objasni neuspjeh, rekavši da ponekad i Mančester siti izgubi utakmicu.

"Puno puta sam gledao Siti da igra bože sačuvaj, pa nikom ništa. Forma je nešto što ide gore-dole, to je u svim sportovima, pa tako i u fudbalu. Nije dobro da nam se dogodio kolektivni podbačaj, ali ni to nije smak svijeta", rekao je Rendulić i dodao da Zrinjski ide na pobjedu u Sarajevu.

"Naš cilj je uvijek isti, a to je pobjeda", dodao je šef struke Mostaraca.

Njegov kolega sa klupe "bordo" tima Simon Rožman očekuje zanimljivu utakmicu - pravi derbi.

"Kako god oni djelovali sada ranjivi, očekujem ih na 'Koševu' u najboljem izdanju i to priželjkujem, jer bi to bio pravi test za nas da vidimo gdje smo", izjavio je slovenački stručnjak u najavi susreta.

Njegov tim u prethodnom kolu takođe je kiksnuo - GOŠK iz Gabele je otkinuo bod Sarajlijama (2:2), pa će obje ekipe pokušati večeras da se vrate na pobjednički kolosijek. Dobru utakmicu očekujemo i zbog posljednjeg međusobnog duela, odigranog prethodne sezone u Čitluku, gdje je viđeno pet golova i pobjeda "bordo" tima zahvaljujući Brazilcu Renanu Oliveiri - 2:3.

Tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja!

22:43

- kraj -

22:36

Pet minuta nadoknade

22:36

GOOOL!

90 minut: GOOOL! Oliveira je bio siguran sa "kreča" za vođstvo domaćina, iako je Marić pogodio stranu u koju će šutirati Brazilac - 1:0. Bio je ovo četvrti pogodak Oliveire u ovoj sezoni.

22:34

PENAL!

88. minut: Luka Bilbija je pokazao na bijelu tačku za Sarajevo nakon što je u kaznenom prostoru oboren Penjaranda.

22:30

Promjena u "bordo" timu

85. minut: Vrančić u igri umjesto Mustafića.

22:22

Nova trostruka izmjena u mostarskom timu

77. minut : Trostruka izmjena u Zrinjskom - Malekinušić, Jukić i Ramić su dobili šansu, a van terena su Sabljić, Ivančić i Tičinović.

22:20

Izmjena u Zrinjskom, a potom i u Sarajevu

73. minut: Umjesto Čanađije u ekipi Zrinjskog je Zlomislić, dok je u timu Sarajeva na terenu Čataković umjesto Avramovskog.

22:16

PENJARANDA!

70. minut: Praktično u prvom kontaktu s loptom, Adalberto Penjaranda, inače internacionalac iz Venecuele, odapeo je projektal u sami lijevi ugao, međutim, golman Zrinjskog Marić je sjajno odbranio i spriječio vođstvo Sarajeva.

22:14

Žuti karton, drugi za Zrinjski

69. minut: Požutio je i Dario Ćanadija u mostarskom timu.

22:12

Tičinović!

67. minut - Dobra prilika za Zrinjski, Tičinović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali bio je za malo neprecizan.

22:11

Četiri minuta je trajao prekid - dvostruka izmjena u Sarajevu

66. minut - Nastavljen je meč. U igri su Penjaranda i Anđušić umjesto Ziljkića i Hasića.

22:07

PREKID ZBOG DIMA

62. minut: Sudija Luka Bilbija je prekinuo meč zbog dima nakon bakljade najvatrenijih pristalica Sarajeva, tzv. Hordi zla.

22:05

Tempo je visok, igra se brzo...

61. minut: Ali, nema opasnosti niti šansi ni na jednoj, ni na drugoj strani.

22:01

Pogledajte novu fotogaleriju sa "Koševa"

21:57

Bilbija!

51. minut: Kapiten Zrinjskog se našao u šansi, prvi put na utakmici, izblokiran je ali i da je lopta pogodila mrežu Šahinovića, gol bi bio poništen zbog ofsajda.

21:52

Počelo je drugo poluvrijeme

46. minut: Nastavljena je utakmica na "Koševu".

21:34

- poluvrijeme -

21:30

Tri minuta nadoknade

21:27

Finiš prvog dijela

43. minut: I dalje nema golova, a minut ranije žuti karton dobio je i Mustafić iz Sarajeva zbog opasnog starta.

21:22

Žuti karton

34. minut: Požutio je Antonio Ivančić iz Zrinjskog jer je igrao rukom.

21:17

ĆUŽE

31. minut - Odlična šansa za Zrinjski, tačnije Marija Ćužea, koji je dobro šutirao, ali je izblokiran. Dobro je startovao novopridošli Đuričković.

21:13

MARIĆ!

28. minut - Golman Zrinjskog odbranio je novu šansu Sarajeva, tačnije Oliveire iz dva pokušaja. Potom je Marić takođe sjajno intervenisao nakon udarca Hasića.

21:09

Igra se uglavnom na sredini terena

24. minut - Mirni period utakmice, uglavnom se igra između dva kaznena prostora i nema opasnosti za golmane.

21:01
21:00

PREČKA!

16. minut: Zrinjski je prvi put zaprijetio i odmah pogodio okvir gola! Tičinović je centrirao sa desne strane, a Sablić uzdrmao prečku.

20:59

MUSTAFIĆ

15. minut: Dosad najbolja šansa na meču. Mustafić je bio za malo neprecizan, bolje rečeno, Marić je odlično odbranio.

20:58

Svi su se zabrinuli za Beganovića

10. minut. Beganović se zabio u Ćužea i pao na zemlju. Činilo se da je izgubio svijest! Odmah su u pomoć pritekli medicinski klubovi oba tima, pa se fudbaler Sarajevo brzo pribrao i nastavio igru.

20:49

Domaćin prvi zaprijetio

4. minut - Sarajevo je prvo zaprijetilo. Ziljkić je centrirao, Oliveira solidno šutirao, ali je golman Zrinjskog bez problema odbranio njegov udarac.

20:45

Počeo je meč na "Koševu"

1. minut: Počela je utakmica.

20:40

Sudija je Prijedorčanin

Derbi utakmicu Sarajevo - Zrinjski sudiće prijedorski arbitar Luka Bilbija s pomoćnicima Damirom Lazićem iz Brčkog i Nebojšom Žugićem iz Banjaluke.

20:37

Crnogorac odmah starter za Sarajevo

Izvor: Promo/FK Sarajevo

Defanzivac Miomir Đuričković, koji je nedavno stigao na "Koševo", dobio je priliku da zaigra od prvog minuta za Sarajevo.

20:03

SASTAVI

Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Iako se posljednjih dana spekulisalo u medijima o mogućem odlasku Nemanje Bilbije za sumu od dva miliona evra u Tursku, Banjalučanin je od prvog minuta u sastavu mostarske ekipe.

SARAJEVO: Šahinović, Duraković, Oliveira, Hasić, Julardžija, Beganović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Ziljkić, Mustafić Trener: Simon Rožman

ZRINJSKI: Marić, Čanađija, Ćorluka, Sabljić, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Memija, Tičinović, Senić i Biblija. Trener: Krunoslav Rendulić