Borac slavio na svom drugom gostovanju ove sezone!

tuzla siti borac premijer liga bih uživo prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Duelom Tuzla sitija i Borca an Tušnju otvoreno je osmo kolo Premijer lige BIH, a Banjalučani su upisali trijumf na svom drugom gostovanju ove sezone.

Borac je slavio 2:1 zavhaljujući golovima Hrelje i Lukića, a za utješni pogodak domaćih pobrinuo se Redžić 13 minuta prije kraja.

Bio je to težak meč u kojima su se i jedni i drugi borili sa natopljenim terenom, a Tuzla siti propustio je u prvih 20-ak minuta nekoliko šansi, možda i da okrene utakmicu u potpuno drugom pravcu.

Međutim, na golu Borca u subotu popodne stajao je odlični Milan Mijatović koji je prvo spriječio vođstvo domaćih, a nakon golova njegovih saigrača činio sve da sačuva rezultat i tri boda.

"Blickrig" Borca desio se između 25. i 27. minuta, kada je Hrelja postigao svoj prvenac, a potom Lukić povisio na 2:0 poslije greške, odnosno lošeg ispucavanje domaće odbrane.

Tuzla siti se potpuno otvorio u nastavku i ostavio mnogo prostora iza, međutim, fudbaleri Borca nisu uspjeli da iskoriste nekoliko stopostotnih šansi da riješe pitanje pobjednika. Dijelom je to i bilo zbog natopljenog terena, pa je lopta ostajal u lokvi u odsudnim trenucima, kada je čak i golman Fejzić bio savladan.

Pritisak Tuzlaka isplatio se u 77. minutu, kada je Redžić smanjio na 2:1, međutim, bilo je to sve od domaćih, i Borac zasluženo nosi sva tri boda sa svog drugog gostovanja u sezoni.

17:51

KRAJ: TUZLA SITI - BORAC 1:2!

17:44

Pišek mijenja Barskog

17:44

Šansa za domaće

88' - Ćorić je ubacio u šesnaesterac, u gužvi je šutirao Jašaragić ali je izblokiran.

17:42

Žuti karton za Makarića

17:42

Izmjena u Borcu

Izašao je Hrelja, a zamijenio ga je Jokić.

17:38

Žuti karton za Ćorića

17:34

GOOOL! Tuzla siti - Borac 1:2!

77' - Hodžić je ubacio a Redžić lijepim udarcem glavom poslao loptu u mrežu Mijatovića koji je samo minut ranije još jednom odbranom spasio svoj gol. Tuzlaci su smanjili na 2:1.

17:33

Lokva (ponovo) spašava Tuzla siti

75' - Makarić je još jednom bio u situaciji "jedan na jedan" ali je lopta upala u lokvu i propala je odlična prilika da Borac povisi na 3:0!

17:25

Hrelja!

69' - Nakon izgubljene lopte Redžića Hrelja je izašao sam pred Fejzića, golman Tuzla sitija i ovog puta je savladan, ali se fudbaler Borca zbog lokve malo i spetljao i nije uspio da uputi loptu u praznu mrežu i defanzivci domaće ekipe su otklonili opasnost.

17:19

Mijatović brani!

63' - Mehanović je petom ostavio za Pantelića koji dobro šutira, ali Mijatović brani u korner

17:16

Stopostotna šansa za Borac!

59' - Dobio je Makarić dobru okomitu loptu u prostor, uspio je da obiđe golmana Fejzića i šutira, ali je Bihorac požrtvovanom intervencijom blokirao loptu u korner. Defanzivac Tuzla sitija pritom se i povrijedio pošto je udario u stativu.

17:13

Hadžić!

57' - Napadač domaćih dobro je prošao po sredini i šutirao sa 20-ak metara, ali direktno u Mijatovića

17:11

Šansa za Borac

55' - Kvržić je centirao, a Makarić samo dirao loptu koju je pokupio Fejzić ispred Kortesa

17:11

Odlična šansa za Tuzla siti

53' - Nakon ubacivanja iz slobodnog udarca lopt aje došla do Šukilovića koji šutira sa nekih 8 metara, ali Mijatović sjajnom intervencijom brani. Odbranio je golman Borca i novi šut nakon odbijene lopte, ali je već dosuđen ofsajd.

17:06

Pokušaj Hodžića

50' - Kobiljar je ušao u šesnaesterac, a onda vratio povratnu na nekih 20-ak metara za Hodžića koji šutira preko gola

17:01

Izmjena u ekipi Borca

Pred početak drugog poluvremena izmjena u ekipi Borca, umjesto Jove Lukića ušao je Milan Makarić

16:45

Kraj prvog poluvremena

16:34

Žuti karton za Kvržića

16:28

GOOOL! Tuzla siti - Borac 0:2!

27' - Borac vodi 2:0 od 27. minuta. Banjalučani su ponovo kaznili grešku domaćih. Nakon lošeg izbijanja brzo je presječena lopta, a Kvržić je odmah ubacio na peterac za Lukića koji postiže svoj prvi gol ove sezone!

16:25

GOOOL! Tuzla siti - Borac 0:1

25' - Borac vodi 1:0 od 25. minuta. Erera je ubacio loptu iz auta u šesnaesterac, a Hrelja izdržao duel sa Bihorcem i uspio da pošalje loptu u mrežu za vođstvo Borca 1:0!

16:21

Žuti karton za Bihorca

Fudbaler Tuzla sitija dobio je karton nakon starta nad Terzićem

16:15

Pokušaj domaćih iz prekida

16' - Mehanović je ubacio iz slobodnog udarca sa desne strane, a Bihorac glavom šutirao direktno u golmana Borca

16:10

Novi napad domaćih

10' - Sada je Pantelić pogodio da sa 20-ak metara pogodio suprotni ugsao, ali je neko od igrača Borca skrenuo loptu u korner.

16:09

Lokva spasila Borac!

10' - Pokušao je Ćelić da vrati ka mijatović ali je lokva zaustavila loptu i Hadžić se našao ponovo ispred golmana Borca, ali je voda na terenu omela Hadžića i nije uspio da uputi dobar udarac.

16:07

Stopostotna šansa za Tuzla siti!

8' - Hadžić se ubacio iza Šušića koji nije najbolje ispratio dugu loptu ka šesnaesteracu, napadač Tuzla siti se našao pred golmanom Borca, a onda Mijatović brani njegov udarac. Bila je ovo sjajna prilika za domaće!

16:03

Prvi korner na utakmici

5' - Terzić je izveo korner za Borac, pokušao je Jovo Lukić, ali nije uspio da najbolje uputi udarac i lopta je završila pored gola