Igra se Kup Njemačke – a na terenu teniske loptice! Protest navijača Bajerna - "Ne Superkupu kad se igra Kup!"

Bajernovi navijači poslali su protestnu poruku.

navijači bajerna bacali teniske loptice na teren  Izvor: Screenshot

Bajern ovog utorka startuje sa takmičenjem u Kupu Njemačke, koji su posljednji put osvojili 2020. godine.

Prvi rival je trećeligaš Minster, a navijači bavarskog giganta su tokom prvog poluvremena nakratko prekinuli meč!

Naime, u toku je bio 30. minut kada su gostujuće pristalice na teren ubacile veliki broj teniskih loptica.

Kako je navedeno, uradili su to u znak protesta zbog činjenice da je Bajern, u redovnom terminu za prvo kolo Kupa (11/12. avgust), igrao utakmicu državnog Superkupa (poraz od RB Lajpciga 0:3, op.a.).

Takođe, pristalice Bajerna su na večerašnjoj utakmici istakle i transparent na kojem je pisalo "Ne Superkupu u vikendu kad se igra Kup".

Rezultatski ishod, se, inače, nijednog trenutka nije dovodio u pitanje. Favorizovani gosti trijumfovali su rezultatom 0:4, postigavši tri gola u prvom poluvremenu. Strijelci za Bavarce u ovom duelu bili su Erik Čupo-Moting (9.), Konrad Lajmer (40.), Frans Kracih (45+5.) i Matijs Tel (86.).

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!