KRAJ BAJERNOVOG "PROKLETSTVA"! Šampion slavio na Borusija Parku prvi put nakon ČETIRI I PO GODINE!

Šampion Njemačke uspio je da trijumfuje u Menhengladbahu iz šestog uzastopnog pokušaja. "Koltove" srušio 18-godišnjak!

borusija menhengladbah bajern Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Bajern je konačno uspio da nađe rješenje za "koltove" na Borusija Parku – trijumfovao je tek iz šestog uzastopnog pokušaja!

BORUSIJA M. – BAJERN 1:2 (1:0)
/Itakura 30 – Sane 58, Tel 87/

Drugog marta 2019. godine, kada je "bacio petardu" na domaći gol (1:5). Od tada, pa narednih pet utakmica, Bajern nije osjetio slast pobjede na ovom gostovanju – sve do večeras.

Domaćin je stigao do prednosti u 30. minutu pogotkom japanskog defanzivca Koa Itakure, koji je nakon jednog kornera svog tima i prebačene lopte Maksimilijana Vebera u maniru vrsnog strijelca udarcem glavom pogodio suprotan ugao Bajernovog gola.

Iako terenski nadmoćniji, Bajern sve do 58. minuta nije izjednačio rezultat. Tada je Liroj Sane, na asistenciju Jozue Kimiha, izbjegao ofsajd i matirao Morica Nikolasa, koji je na volšeban način spasio svoj tim drugog gola gostiju.

Dvadeset minuta prije kraja, Serž Gnabri je šutirao glavom, ali je ramenom odbranio taj udarac njemački čuvar mreže, koji je ipak bio nemoćan u 87. minutu.

Čak petnaest kornera je na ovom meču izveo Bajern, a upravo je taj iz 87. minuta urodio plodom. Ponovo je asistenciju uknjižio Kimih, a na pravom mjestu se našao 18-godišnji francuski napadač Matis Tel, koji je bio najviši pred domaćim golom.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!