Rival TSC-a u Ligi Evrope PONIŽEN u Štutgartu! SJAJNO golgetersko popodne u Bundesligi - 23 gola na 5 mečeva!

Frajburg je bio nemoćan u duelu sa Štutgartom.

štutgart frajburg 5 0 bundesliga  Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Frajburg, jedan od rivala TSC-a iz Bačke Topole u Ligi Evrope, ponižen je na gostovanju Štutgartu u trećem kolu Bundeslige!

Ekipa kojom već godinama sa klupe komanduje Kristijan Štrajh bila je maksimalno uspješna u prva dva kola, ali je potom ovog popodneva doživjela bolan šamar:

Štutgart – Frajburg 5:0 (3:0)
/Firih 8, 62, Guirasi 17, 19, Milo 75/

Da će ovaj dan biti mučan za sve navijače Frajburga, moglo je da se nasluti već u prvom poluvremenu.

Za samo 11 minuta igre u ovom dijelu meča, Štutgart je postigao tri gola, a potom u drugom dijelu još dva puta matirao Nou Atubolua, za glavobolju Štrajha dan nakon žrijeba tokom kojeg je saznao da će njegov tim u grupnoj fazi Lige Evrope, osim sa ekipom iz Bačke Topole, koplja ukrstiti sa Vest Hemom i Olimpijakosom.

Raspucani su bili i Bajer, koji je takođe "petardom" ispratio Darmštat (5:1) iako je u prvom poluvremenu rezultat bio u egaluz, i Verder, koji je na Vezeru rezultatom 4:0 došao do pobjede nad Majncom.

Hofenhajm je pred domaćom publikom stigao do trijumfa nad "vukovima" iz Volfsburga (3:1), dok u samo jednom popodnevnom duelu pobjedu nije upisao domaćin.

Desilo se to u sudaru Augzburga i Bohuma, koji je završen podjelom bodova (2:2), zahvaljujući nekadašnjem prvotimcu Partizana Takumi Asanu, čijim golovima je gost nadoknadio minus.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!