M:TEL PRVA LIGA RS: Pjesma na "Policama" - Leotar "skinuo skalp" Prijedorčanima, Laktaši postigli SEDAM golova!

U derbiju 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Leotar na svojim "Policama" slavio protiv do ovog kola neporaženog Rudar Prijedora.

Leotar pobijedio Rudar Prijedor 1:0, a Laktaši Romaniju 7:1 Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje

Leotar je nanio prvi ovosezonski poraz Rudar Prijedoru.

Trebinjci su u derbiju 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske na svojim "Policama" minimalnim rezultatom savladali "rudare", a jedini gol na meču postigao je Nikola Leko u 74. minutu. Ovim trijumfom prvi šampion BiH približio se samom vrhu tabele. Sada zaostaje samo četiri boda za Prijedorčanima, koji za sada ostaju na prvom mjestu, ali lidersku poziciju pokušaće da preuzme Radnik. Tim iz Bijeljine u nedjelju gostuje u Omarskoj.

Najefikasniji u ovom kolu bili su Laktaši. U duelu sa Romanijom postigli su čak sedam golova, dok sui gosti s Pala u finišu duela stigli do počasnog pogotka.

Poslije skoro godinu i po, fudbaleri Alfa Modriče postigli slavili sun a gostovanju. Tri boda u Modriču nose iz Kozarske Dubice, gdje je trijumf gostima u 90. minutu donio Mahir Omerović.

Sloboda i Kozara podijelili su bodove odigravši 1:1 u Mrkonjić Gradu, dok je Drina na svom terenu sa 2:0 porazila Slaviju.

Danas od 18 časova igraju Sutjeska i Željezničar ST, dok su preostala dva meča ove runde na programu u nedjelju.