Bruka i sramota Srbije - 9:1 za Englesku: Lučić dao golčinu za "orliće", a onda potop (VIDEO)

"Orlići" su doživjeli istorijsku bruku u Engleskoj pošto su nakon vođstva od 1:0, primili čak devet golova.

Mlada reprezentacija Srbije povela protiv Engleske sjajnim golom Vladimira Lučića Izvor: RTS / Printscreen

Mlada reprezentacija Srbije povela je od 27. minuta protiv Engleske, usred Notingema, a onda doživjela pravu katastrofu. Domaći tim preuzeo je kontrolu i na kraju je slavio 9:1 (3:1), za vrlo vjerovatno najteži poraz u istoriji Srbije.

"Orlićima" je prednost donio Vladimir Lučić, talentovani fudbaler Crvene zvezde, koji je poslije odlične akcije sa Aljošom Vasićem sa 16 metara odapeo strijelu koja je završila iza leđa golmana Traforda.

Pogledajte majstoriju:

Prethodno je Lučića posebno hvalio Dragan Stojković Piksi, koji ga je vodio i na mini-turneju u januaru ove godine u SAD, kada je odigrao odličnu utakmicu, dok je potom ipak prebačen u mladu reprezentaciju Srbije. Čini se da će biti jedan od najvažnijih igrača selektora Dušana Đorđevića, pošto je odlično igrao i protiv Azerbejdžana (2:0) kada je bio asistent sa kapitenskom trakom oko ruke.

Nažalost, Engleska je preokrenula do poluvremena golovima Filogen-Bidensa, Lijama Rorija Delapa i Harvija Eliota, tako da je jasno da postoje još neke stvari koje je potrebno popraviti da bi se srpska reprezentacija "podigla". Još gore je bilo u nastavku kada se razigrao Madueki iz Čelsija i u 53. i 59. minutu povisio na 5:1, zatim i Filodžin u 63. minutu za 6:1.

U 87. minutu Lučić postiže autogol, da bi Rove u 89. minutu pogodio za 8:1. Konačni 9:1 postavio je Eliot u prvom minutu sudijske nadoknade.