Najsmješniji gol u karijeri Milana Borjana! (VIDEO)

Golman Milan Borjan ni kriv ni dužan našao se u centru pažnje jer ga je Alfonso Dejvis napucao loptom u lice.

najsmješniji gol u karijeri milana borjana  Izvor: Twitter/jfa_samuraiblue/printscreen

Fudbaleri Japana ubjedljivo su savladali Kanadu (4:1) u prijateljskoj utakmici, a kapiten Milan Borjan na ovom meču primio je jedan od najkomičnijih golova u karijeri. Iako nikako nije bio kriv, jer je strelac postao njegov saigrač Alfonso Dejvis iz Bajerna, Borjan će se naći u brojnim svjetskim medijima zbog bizarne situacije koja se dogodila kada je dobio udarac u lice.

Igrao se 40. minut meča kada je Alfonso Dejvis duplirao prednost Japanaca - nespretno je reagovao u kaznenom prostoru i loptu koja je nezgodno odskočila baš ispred njegove noge poslao je pravo u facu Milana Borjana. Kanadski golman srpskog porijekla nije stigao nikako da reaguje, a lopta je od njega rikošetirala u praznu mrežu koju nije imao ko da odbrani... Pogledajte kako je to izgledalo:

Japanci su samo dva minuta kasnije postigli i treći gol na meču, a tada je bilo jasno da će stići do pobjede. Na početku drugog dijela meča već je bilo 4:0, a Kanađani su u 89. minutu preko Džuniora Hojleta uspjeli da ublaže poraz. Milan Borjan je branio čitav meč i upisao je svoj 78. nastup u dresu reprezentacije. Time se izjednačio na šestom mjestu vječne liste sa Markom Votsonom, a uskoro će biti još napredovanja.

Dvejn De Rosario ima 81 nastup za Kanadu, Rendi Samjuel 82, a Pol Stalteri 84. Na drugom mjestu liste je Hulijan de Guzman sa 89 nastupa, a nedodirljiv je Atiba Hačinson sa 104. Sve osim njega Milan Borjan bi mogao veoma brzo da prestigne!

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!