Ajntraht ispustio 2:0 i 3:2 protiv Borusije – za nastavak negativnog domaćeg niza! "Milioneri" neporaženi pred Klasiker

Borusija je dva puta gubila u Frankfurtu, ali je na kraju uspjela da izbjegne poraz u posljednjoj utakmici pred najveći okršaj njemačkog fudbala.

bundesliga ajntraht borusija dortmund Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Znao je Ajntraht u prethodnim godinama da iznenadi Borusiju u Dortmundu – ali zato na domaćem terenu ne ide, pa ne ide!

Već sedam godina klub iz Frankfurta čeka domaći trijumf nad "milionerima" , izgledalo je da je danas na dobrom putu da prekine taj negativni niz s obzirom da je dva puta bio u prednosti, ali je ekipa Edina Terzića ostala neporažena i "iščupala" bod pred Klasiker, zakazan za predstojeći vikend:

AJNTRAHT – BORUSIJA D. 3:3 (2:1)
/Marmuš 8 pen, 24, Šaibi 68 – Sabicer 45+1, Mukoko 54, Brant 82/

Bio je 26. novembar 2016. godine kada je Ajntraht posljednji put stigao do trijumfa nad "žutima" pred svojom publikom. Prvotimac kluba iz Frankfurta tada je, između ostalih, bio i Mijat Gaćinović, ali ni do danas Ajntraht nije uspio da prekine negativni niz.

A činilo se da hoće jer je polovinom prvog poluvremena imao dva gola prednosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu, Egipćaninu Omaru Marmušu, a potom i na ulasku u posljednju četvrtinu meča, kada je Alžirac Fares Šaibi "poništio" pogodak Marsela Zabicera sa kraja prvog dijela.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Na kraju, rezervisti su ti koji su "milionere" odveli do boda na ovom gostovanju. Edin Terzić je u drugom poluvremenu priliku dao Jusufi Mukoku i Julijanu Brantu, a do kraja meča su obojica zatresli mrežu kojui je branio Kevin Trap.

Borusija je tako ostala jedan od tri neporažena tima u Bundesligi od starta sezone. Za rukom je to pošlo još samo Bajernu, kojeg će ugostiti sljedeće subote, i Bajeru, koji kasnije tokom večeri odmjerava snage sa Frajburgom.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!