Ma, kakav derbi? Ovo je sudar moći i nemoći! Mančester junajted - Mančester siti, svi su odmah znali ko će pobijediti!

Mančester siti glatko pobijedio Mančester junajted u derbiju.

Mančester siti pobijedio Mančester junajted u gostima 3:0 Izvor: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

Mančester siti pobijedio je na gostovanju Mančester junajted 3:0 i još jednom pokazao koliko je klasa iznad gradskog rivala - i na terenu i na klupi. Aktuelni šampion Premijer lige i Evrope razbio je posrnule "komšije" koje su svjetlosnim godinama udaljene od svojih slavnih dana i teško je zamisliti kako će se oni uskoro vratiti na Old Traford.

Siti je pobijedio golovima Erlinga Halanda u 26. minutu iz penala, potom i njegovim podjednako lakim pogotkom iz igre, u 49. minutu (glavom, na asistenciju Bernarda Silve), a onda i golom Fila Fodena baš na Halandovu asistenciju. Zabavljali su se navijači "građana" na kraju utakmice, vikali "Ole" svaki put kad su se njihovi ljubimci dodavali loptom, a ispratili su domaće sa stadiona i pjesmom "Vi ste je*eno s*anje".

Poslije četvrtog poraza Junajteda i njegovog ostanka na tek osmoj poziciji, teško je reći da nisu bili u pravu. Sa druge strane, Siti je ostao u trci za liderom Totenhemom i sada opet ima dva boda manje od iznenađujućeg lidera Premijer lige.