Edis Mulalić podigao Igman: Druga uzastopna pobjeda tima iz Konjica, jubilarni poraz Zvijezde 09

Poslije trijumfa nad "svojim" Željezničarom, šef struke Igmana Edis Mulalić je nastavio s pobjedama u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Igman pobijedio Zvijezdu 09, druga pobjeda Edisa Mulalića Izvor: MONDO/Samir Cacan

Igman je zabilježio drugu uzastopnu pobjedu pod vođstvom Edisa Mulalića!

IGMAN - ZVIJEZDA 09 3:1 (2:1)

Njegovi izabranici su od početka subotnjeg meča 13. kola krenuli prema golu gostiju iz Semberije, a terensku inicijativu su krunisali vođstvom u 24. minutu.

Tada je nakon kornera lopta stigla na ivicu kaznenog prostora odakle je Darko Bodul preciznim udarcem smjestio u mrežu Luke Damjanovića - 1:0.

Međutim, samo četiri minuta kasnije uslijedio je kontranapad u kojem je internacionalac iz Gane Vadze Godsvil asistirao Petru Karaklajiću za izjednačenje - 1:1.

Ipak, prije samog odlaska na odmor, Igman je ponovo stigao do prednosti nakon što je Anel Hebibović sjajno uposlio Mirsada Ramića, koji je u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Zvijezde 09, rutinski pogodio mrežu - 2:1.

U drugom poluvremenu, nije viđeno mnogo toga lijepog, iako je bilo šansi na obje strane, ali se rezultat do 79. minuta nije mijenjao.

Tada je Stefan Denković poslije sjajnog solo prodora "ovjerio" tri boda domaćinu a Sembercima nanio jubilarni 10. poraz.

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Hebibović, Bodul, Čubrilo, Sipović, Bojo, Đorić, Mešić, Buturović, Ramić. Trener: Edis Mulalić

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Ristanović, Tomanović, Raca, Veličković, Godsvil, Karaklajić, Đorđević, Ponjević, Šapić, Vukoja. Trener: Mihajlo Jurasović