Mulalić nanio poraz svom bivšem klubu: Igman savladao Željezničar u Konjicu

Autor Haris Krhalić

Sedmi poraz Željezničara u dosadašnjem dijelu prvenstva.

igman, željezničar Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Igmana su, u okviru 12. kola Premijer lige BiH, savladali ekipu Željezničara rezultatom ?:?. Uslovi na stadionu u Igmanu bili su jako loši, a osim natopljenog terene otežavajuća okolnost je bila i to da su od 10. minuta ostali sa igračem manje.

IGMAN KONJIC – ŽELJEZNIČAR 2:0 (0:0)
/Hebibović 77, Bojo 84/

Prvi je zaprijetio domaći tim u petom minutu preko Bodula, čiji udarac glavom blokira Kosorić. Pet minuta kasnije vidjeli smo potez koji se češće viđa u MMA nego na fudbalskim terenima. Bivši reprezentativac Luksemburga, Vahid Selimović u želji da dođe do lopte nogom je u glavu pogodio Anela Pirića. Glavni sudija na ovom Haris Halkić opravdano mu je pokazao crveni karton.

Nisu se predavale Sarajlije pa su do kraja prvog dijela imali nekoliko prilika da dođu do gola, ali se rezultat nije mijenjao.

Nastavak igre nije donio mnogo uzbuđenja sve do 70. minuta kada domaći tim počinje da ozbiljnije prijeti golu Željezničara. Ekipa iz Konjica do vođstva stiže u 77. minutu nakon što je Mersudin Ahmetović pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčava Anel Hebibovići i pogađa za 1:0.

Pitanje pobjednika je i definitvno riješeno šest minuta kasnije kada je Petar Bojo pogodio za 2:0.