Poznati svi učesnici polufinala Kupa RS: Zvijezda 09 i Sutjeska slavili u gostima, Dubičani iznenadili Kozaru!

Odigrane su preostale tri utakmice četvrtfinala Kupa RS.

Emanulah Blažević, Zvijezda 09 Izvor: Promo/FK Zvijezda 09

Dobojskoj Slogi Meridian, koja se u utorak uveče plasirala u polufinale Kupa Republike Srpske, ove srijede su se pridružili Zvijezda 09, Sutjeska i .

Tim iz etno-sela Stanišići je trijumfovao u Derventi nad Tekstilcem rezultatom 0:2, a praktično sav posao završoio je u prvom poluvremenu, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Marku Jevremoviću, koji je mrežu "krojača".

Sutjeska je, uz malo više muke, upisala pobjedu na gostovanju u Janji. Stigli su Fočaci do vođstva nad Podrinjem pogotkom Milana Vladića, ali je autogol koji je postigao Vide Ivanović zakomplikovao stvari.

Ipak, u nastavku je Sutjeska pokazala da je u ovom trenutku kvalitetniji tim i pogocima Luke Radovića i Miroslava Đorđevića izvadila kartu za polufinalnu fazu.

Posljednja je pripala igračima Borca iz Kozarske Dubice, koja je pred domaćom publikom, pomalo i iznenađujuće, nadigrala i savladala Kozaru (2:0), pogocima Jordana Andresa Kampanje Pinestroze i Predraga Pralice.

Mečevi polufinala i finala Kupa Republike Srpske igraju se na proljeće.

KUP REPUBLIKE SRPSKE – četvrtfinale

Borac (Kozarska Dubica) – Kozara 2:0 (0:0)

/Despotović 90+4 - Šipovac 77/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!