Sloga bez sedam standardnih prvotimaca izborila polufinale Kupa RS, Jagodić: Imamo veliku šansu za trofej!

Trener Sloge Meridian sumirao je okršaj sa Radnikom u okviru četvrtfinala Kupa Republike Srpske.

kup rs radnik sloga vlado jagodić Izvor: MONDO

Fudbaleri Sloge Meridian prvi su polufinalisti Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić".

Igrači koje predvodi Vlado Jagodić su nakon izvođenja jedanaesteraca eliminisali Radnik (3:4), rekordera po broju trofeja u Kupu Republike Srpske (sedam).

"Čestitam igračima. Vidjeli ste i sami da je Radnik dao posljednji atom snage za prolaz i uzimajući u obzir da smo i ja i kolega Đurić pomalo kombinovali, utakmica je tako i zavšrila. Mi smio čekali svoju šansu, dočekali smo, mogli smo i u prvom poluvremenu, da smo bili malo mirniji, realizovati nešto, ali je Šipovac uradio posao u drugom poluvremenu. Kad je trebalo da privedemo kraju, Radnik je stisnuo, negdje u 93. minutu smo primili taj pogodak i onda je prishološki momenat odjednom otišao na stranu Radnika. Sve smo, međutim, učinili da se u toj kratkoj pauzi od 4-5 minuta igrači smire i presaberu, da shvate da i penali donose prolaz", rekao je nakon utakmice Jagodić, podvukavši da je Sloga Meridian nastupila bez sedam standarnih prvotimaca.

"Vidića sam samo uveo u posljednje tri-četiri minute jer je Radnik stisnuo visokim loptama, a nisam ga ni mislio uvoditi. Na kraju je dobro ispalo jer izvodi dobro prekide, odsnosno penale i poentirao je. Realnost je da smo mi u polufinalu, to je bio naš osnovni cilj i mi smo ga ostvarili, a već od sutra ujutru razmišljamo o Igmanu", istakao je Jagodić, koji smatra da Sloga ove sezone ima dobru priliku da osviji svoj prvi trofej u Kupu RS u klupskoj istoriji.

"Mislim da imamo veliku šansu. Mislim da ćemo na proljeće, poslije zimskih prriprema koje ćemo kvalitetno da odradimo, i uz nastup kompletnog tima, sada poslije eliminacije Radnika koji je izbacio Borac među glavnim favoritima", poručio je Jagodić.

Podrinje – Sutjeska (13.30)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!