"Plemići" su upisali novi poraz u Konferencijskoj ligi.

legija zrinjski uzivo prenos livestream Izvor: HŠK Zrinjski

I drugi put je Zrinjski, u okviru grupne faze Konferencijske lige, poražen od Legije.

Nakon mostarskih 1:2, poljski klub je ovog puta pred domaćom publikom u Varšavi trijumfovao razlikom od dva gola i učvrstio se na prvom mjestu grupe E:

LEGIJA – ZRINJSKI 2:0 (2:0)
/Augustinjak 14, Žosue 30/

Legija je iz prve prave prilike na utakmici stigla do vođstva. Žosue, kapiten poljskog tima, izveo je jedan korner sa desne strane, niko nije zahvatio loptu koja je stigla do Augustinjaka, koji je "zakucao" loptu iza leđa Marića.

Na ulasku u posljednju trećinu, i sam Žosue se upisao u strijelce. Kun je oboren pred Marićevim golom, španski arbitar Rikardo de Burgos Bengoečea je pokazao na bijelu tačku, a portugalski ofanzivac nije propustio priliku da udvostruči prednost svog tima i, pokazalo se, ovjeri pobjedu Legije.

Pretposljednju utakmicu u grupnoj fazi Konferencijske lige Zrinjski će odigrati 30. novembra na gostujućem terenu protiv AZ Alkmara.
Do tada ga očekuju tri premijerligaška meča, odnosno tri hercegovačka derbija – protiv Veleža, Širokog Brijega i GOŠK-a.

LEGIJA: Hladun, Pankov, Augustinjak, Kapuadi, Všolek, Elitim, Čelhaka (od 64. Sliš), Kun (od 76. Žil Dijas), Žosue (od 84. Mark Gual), Pekart (od 76. Kramer), Muči (od 84. Rosolek). Trener: Kosta Runjaić.

ZRINJSKI: Marić, Memija, Radić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić (od 73. Kiš), Senić (od 65. Zlomislić), Čanađija (od 73. Bradarić), Ćuže (od 65. Hrvanović), Bilbija, Malekinušić (od 78. Mišić). Trener: Krunoslav Rendulić.

Tok utakmice pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA!

20:46

Šta čeka Mostarce do kraja Konferencijske lige?

Posljednjeg dana novembra Zrinjski će gostovati AZ Alkmaru, dok će u šestom kolu, 14. decembra, ugostiti Aston Vilu.

20:43

20:41

Ovako trenutno izgleda grupa E:

Standings provided by Sofascore

20:38

Kraj

Završena je utakmica u Varšavi, Legija je savladala Zrinjski rezultatom 2:0 u četvrtom kolu Konferencijske lige.

20:35

90+3' - Javna opomena i za Všoleka

"Rvačkim" zahvatom je oborio Bilbiju i zaslužio žuti karton Všolek.

20:34

90+2' - Žuti karton za Elitima

"Požutio" je prvotimac Legije zbog starta nad Hrvanovićem.

20:33

Igraće se četiri minuta nadoknade

20:29

86' - Udarac Kiša

Oprobao je Kiš udarac, ali je Hladun i na ovaj pokušaj bio spreman.

20:27

84' - Posljednje promjene u Legiji

Van igre će Žosue, strijelac drugog gola, i Muči, na terenu su Mark Gual i Rosolek.

20:22

80' - Siguran Hladun

Izveo je Kiš korner sa desne strane, Radić je glavom zahvatio loptu, ali je čuvar mreže Legije bio spreman na to.

20:20

78' - Posljednja promjena Rendulića

Mišić mijenja Malekinušića.

20:19

76' - Pravi i Runjaić duplu promjenu

Pekarta mijenja Kramer, a Kuna Žil Dijas.

20:15

73' - Nova dvostruka promjena u Zrinjskom

Izlaze Čanađija i Ivančić, u igru će Bradarić i Kiš.

20:14

71' - Sad je izblokiran Všolek!

Ponovo je Všolek bio u dobroj prilici...

Poslije centaršuta sa lijeve strane, stigla je lopta do njega na suprotnoj stativi, ali je Memija uspio da izblokira taj udarac i izbaci loptu u korner.

20:12

69' - Veliki promašaj Všoleka!

Veliku priliku je propustio poljski tim za 3:0...

Imao je Žosue prostora za šut sa vrha kaznenog prostora, ali je odlučio da proslijedi loptu na desnu stranu do Všoleka koji nije bio precizan.

20:07

65' - Mijenja i Rendulić

Igru su napustili Ćuže i Senić, na terenu su Hrvanović i Zlomislić.

20:06

64' - Izmjena u Legiji

Izašao je Čelhaka, na terenu je Sliš.

20:02

60' - Kapuadi!

Šutirao je štoper Legije sa distance, uputio snažan udarac ka golu Zrinjskog, ali nije bio precizan.

19:59

56' - Legija kontroliše posjed lopte

Poljski tim kontroliše utakmicu u ovim trenucima i rutinski čuva kapital stečen u prvom poluvremenu.

19:48

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

19:34

19:32

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Legija vodi 2:0 protiv Zrinjskog u utakmici četvrtog kola Konferencijske lige.

19:31

Igraće se još dva minuta

Toliko je prvo poluvrijeme odlučio da nadoknadi španski arbitar.

19:30

45' - Čanađija!

Sjajna prilika za Zrinjski, ne koristi je Čanađija!

Izboksovao je loptu Hladun poslije jedne gužve, stigla je do Čanađije koji šutira ali iz izgledne pozicije šalje loptu visoko preko prečke.

19:21

36' - Slab udarac Bilbije

Dobio je kapiten Zrinjskog loptu na lijevoj strani, šutirao u padu po zemlji, ali nije bilo dovoljno jačine u tom udarcu da se ugrozi Hladun na domaćem golu.

19:18

Drugi gol Poljaka

19:15

30' - GOOOOL!

Legija vodi 2:0, strijelac sa bijele tačke je Žosue!

19:14

29' - Penal za Legiju!

Fauliran je Kun, biće penal za domaće.

19:11

25' - Loš udarac Mučija

Šutirao je albanski ofanzivac sa "kapice" kaznenog prostora, ali je to učinio veoma loše, pa nije bilo opasnosti po Marka Marića.

19:09

25' - Trenutno bez prilika u Varšavi

Igra se u ovim trenucima odvija na sredini terena, bez opasnih situacija ni na jednoj ni na drugoj strani.

19:08

Ovako je Legija stigla do vođstva!

Evo kako je Augustinjak zatresao mrežu Zrinjskog:

19:01

Sjajna koreografija navijača Legije pred početak meča!

18:58

14' - GOOOOL!

Stigla je Legija do vođstva, pogodio je Augustinjak!

Izveo je Žosue korner, niko nije zahvatio loptu koja je stigla do Augustinjaka, koji je šalje "pod prečku" Marićevog gola.

iz prve prilike Legija dolazi do vođstva.

18:55

10' - Sudar glavama Bilbije i Pekarta

Nakon kornera koj je izveo Ćorluka, sudarili su se Bilbija i Pekart, nakon čega je prvotimac Legije ostao na travnjaku, ali se vrlo brzo pridigao.

18:51

6' - "Požutio" je Čelhaka

Prvotimac Legije je u ranoj fazi dobio žuti karton zbog klizećeg starta nad Bilbijom, koji je ostao da leži na travnjaku, te mu se u ovom trenutku ukazuje pomoć.

18:48

3' - Prvi udarac Zrinjskog

Kerim Memija je oprobao šut sa distance, ali je lopta otišla veoma daleko od gola.

18:45

1' - Počela je utakmica!

18:42

Igrači dvije ekipe izlaze na teren!

Legija i Zrinjski su na terenu, sjajnu atmosferu prave navijači domaće ekipe!

17:50

Španci dijele pravdu!

Za glavnog arbitra na ovom meču delegiran je Rikardo de Burgos Bengoečea, koji je ove sezone već sudio jednom rivalu Zrinjskog - i to Aston Vili protiv Hibernijana, u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Ove sezone je bio delegiran na šest mečeva u Primeri, a zanimljivo je da se tokom karijere dva puta našao na centru u finalu Superkupa između Reala i Barselone - 2017. i 2023. godine.

Pomoćnici na ovom meču su Iker de Fransisko i Jon Nunjez, dok je četvrti sudija Pablo Gonzalez Fuertes.

Glavni u VAR sobi je Hoze Luis Munuera, a pomagaće mu Mario Melero Lopez.