Napadač Mančester sitija Erling Haland htio da "ubije" sudiju! (VIDEO)

Erling Holand nije mogao da sakije bijes poslije jedne odluke sudije Sajmona Hupera na meču sa Totenhemom.

Napadač Mančester sitija Erling Haland htio da "ubije" sudiju! (VIDEO) Izvor: Conor Molloy / Zuma Press / Profimedia

Mančester siti i Totenhem odigrali su fantastičan meč na kom je viđeno čak šest golova (3:3). U završnici tog susreta na terenu je nastao potpuni haos poslije jedne kontroverzne odluke sudije Sajmona Hupera zbog koje je Erling Haland htio da ga "ubije". U nadoknadi vremena Emerson Rojal je klizećim startom na sredini terena zaustavio napadača "građana", on je odmah ustao i poslao loptu u prostor, Džek Griliš išao je ka golu rivala, ali se onda čula pištaljka.

Glavni arbitar nije pustio prednost, što su svi očekivali, već je odlučio da prekine napad domaćeg tima i da dosudi faul. Haland je pobjesnio, nije mogao da vjeruje šta se dešava, dotrčao je odmah do britanskog sudije i počeo da viče, uhvatio se i za glavu od šoka. Djelovalo je kao da želi da ga "zgromi", ali je nekako uspio da se suzdrži. Huper je dao žuti karton Rojalu zbog starta, pa je onda isto pokazao i Halandu zbog reakcije i protesta.

Meč je počeo golom Sona već u 6. minutu, a onda je tri minuta kasnije isti igrač poslao loptu u svoju mrežu. U 31. minutu Foden je pogodio za preokret i vođstvo Sitija. U 69. minutu Lo Selso je izjednačio, pa je u 81. Griliš donio novo vođstvo. U 90. minutu je Kuluševski izjednačio, a Siti je imao napad koji je mogao da im donese sva tri boda, dok se Huper nije oglasio...