Aston Vila ide po titulu! Za tri dana razbili Siti i Arsenal, Emerijev tim igra najbolje u Premijer ligi!

Unai Emeri je stvorio čudo od Aston Vile i boriće se za titulu u Engleskoj.

aston vila pobijedila arsenal  Izvor: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

Aston Vila je prije samo tri dana pobijedila Mančester siti (1:0), i nadigrala ekipu Pepa Gvardiole kao malo ko, a svi su mislili da neće imati snage da izađu na crtu Arsenalu, drugom najozbiljnijem kandidatu za titulu u Engleskoj. Ali, Vila ne samo da je izašla na crtu nego je i njih pobijedila, ponovo 1:0 za veliko slavlje u Birmingemu!

Jedini gol na meču za hit prvenstva postigao je sjajni Mekgin u sedmom minutu utakmice, nakon dar-mara koji je u odbrani napravio brzonogi Leon Bejli, a onda je "zavrnuo" na pet metara za Škota. Iako mu nije bilo lako da prihvati loptu, okrenuo se sa njom i zatresao mrežu, ispostaviće se za nova tri boda. I čak 15. uzastopnu pobjedu na "Vila parku", zbog koje su sada postali i kandidati za šampionski pehar.

Ekipa španskog trenera Unaija Emerija, koga su nekada ismijavali zbog lošeg engleskog dok je bio u Arsenalu, igra strašan fudbal i nikoga se ne plaši, tako da poslije 16 kola zauzima visoko treće mjesto na tabeli. Prvi je Liverpul sa 37, slijedi Arsenal sa 36, pa Vila sa 35, dok je za njima tu i Mančester siti sa 30, ali i utakmicom manje.

Mora se reći i da je Arsenal igrao daleko bolje nego Siti prije 96 sati, postigli su i gol u 90. minutu preko Edija Enketije, međutim poslije konsultacije sa VAR sobom - odlučeno je da pogodak ne važi zbog igranja rukom. Pola sata ranije, i Saki je gol poništen zbog ofsajda, dok je u ostatku utakmice svjetski prvak Emilijano Martinez činio čuda.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!