Lans u Ligi Evrope, kraj evropskog puta za Sevilju

Kompletirana grupa B Lige šampiona

Lans - Sevilja Izvor: Mohammed Badra/EPA

Fudbaleri Lansa pobijedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 2:1, u posljednjoj utakmici grupne faze Lige šampiona i tako obezbijedili mjesto u Ligi Evrope na proljeće. Lans je takmičenje u Grupi B Lige šampiona završio kao treći sa osam bodova, dok je Sevilja, i dalje aktuelni pobjednik Lige Evrope, posljednja sa samo dva boda i za nju je evropska sezona okončana u grupnoj fazi.

Domaći tim je poveo u 63. minutu golom Pšemislava Frankovskog sa penala, izjednačio je Serhio Ramos takođe sa penala u 79. minutu, a pobjedu Lansu donio je Anželo Filžini u 96. minutu.

U duelu klubova koji su ranije obezbijedili osminu finala iz ove grupe, PSV i Arsenal su u Ajndhovenu odigrali neriješeno 1:1. Edi Nketia je u 42. minutu doveo Arsenal u vođstvo, a izjednačio je Jorbe Vertesen u 50. minutu.

Na kraju, Arsenal je prvi na tabeli Grupe B sa 13, a PSV drugi sa devet bodova.

Žrijeb za osminu finala Lige šampiona zakazan je za ponedjeljak, 18. decembar.