Gotova je evropska sezona za srpske klubove - sa još jednim porazom i pet golova u mreži!

TSC je posljednji srpski klub koji je završio evropsko takmičenje ove godine i to sa porazom u kome je primio pet golova.

liga evrope olimpijakos tsc 5 2  Izvor: MN PRESS

Gotova je evropska sezona za srpske timove! Nakon što je Crvena zvezda završila Ligu šampiona na posljednjem mjestu na tabeli, pošto je Čukarički Ligu konferencija završio bez boda, sada je TSC u Pireju izgubio 5:2 od Olimpijakosa. Ekipa Žarka Lazetića je na kraju sa jednim bodom, osvojenim upravo protiv Olimpijakosa u Bačkoj Topoli kada je bilo 2:2.

Na ovom meču je od samog starta bilo jasno da će domaćin pobijediti pošto je El Kabi na asistenciju Rodineja u 21. minutu postigao gol glavom. Do poluvremena je Portugalac Dijego Podens dva puta na asistencije Fortunisa pogodio u 40. i 42. minutu.

Mladi golman Veljko Ilić je postigao autogol u 46. minutu, a zatim je Ifet Đakovac dva minuta kasnije ipak uspio da pogodi za 4:1. Kada je Nikola Kuveljić u 60. minutu dobio drugi žuti karton djelovalo je da će uslijediti brodolom, ali je zapravo Ćirković pogodio za 4:2 minut kasnije. Ipak El Arabi je u 68. minutu postavio konačnih 5:2.

Na kraju je u grupi A Vest Hem bio prvi sa 15 bodova, Frajburg je sa 12 bodova došao do plej-ofa, a u Ligu konferencija ide Olimpijakos sa 7 bodova.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!