Jagodić poslije visokog poraza u Tuzli: Dva gola za 11 minuta, jedan iz prekida - nedopustivo!

Trener Sloge Meridian sumirao je utakmicu na "Tušnju".

tuzla siti sloga doboj izjava vlade jagodića  Izvor: MONDO

Fudbaleri Sloge Meridian ubjedljivo su poraženi u duelu sa Tuzla sitijem na "Tušnju" (3:0), u posljednjem jesenjem kolu Premijer lige BiH.

Nastavljen je time negativan trend dobojskog sastava na gostujućim terenima – na devet mečeva "na strani" upisano je osam poraza uz jednu pobjedu, dok je učinak obrnut u duelima pred domaćom publikom.

"Upozoravao sam igrače da je bitan završni utisak. Nismo otvorili utakmicu kako smo se dogovorili. Primimo dva pogotka u 11 minuta i još primimo gol iz prekida, iz kornera, to je nedopustivo. Možda je rezultat malo previsok, ali bilo je dosta dobrih šansi. Kolega Osmanhdožić je zaista odlično posložio stvari i preporodio ekipu, ovo je druga Tuzla siti nego što je bila. Mislim da je Tuzla danas sve izblokirala, a mi smo poklanjali pogotke. Na kraju nećemo se mnogo baviti ovom utakmicom. To je za dobru analizu, ovaj učinak na terenu. Mislim da imamo dovoljno pameti i zrelosti da ovo još popravimo i budemo još bolji. Tuzli i Osmanhodžiću želim sve najbolji, oni zaista po kvalitetu zaslužuju mjesto u Premijer ligi Bosne i Hercegovine", rekao je trener Dobojlija Vlado Jagodić za TV Arena sport nakon utakmice.

Bez obzira na preostale utakmice ovog kola, Sloga Meridian će nastavak sezone dočekati na petoj poziciji sa 27 bodova, što je, kako je ranije govorio strateg dobojskog tima, učinak iznad očekivanja.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!