Srbin debitovao za Milan i odmah ZABIO! "Rosonerima" trebale samo 163 SEKUNDE da sruše Moncu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Jan Karlo Simić izašao na veliku scenu i odmah pogodio.

Jan Karlo Simić debitovao za Milan i zabio gol protiv Monce Izvor: MATTEO BAZZI/ANSA

Srbija sada i zvanično ima još jednog fudbalera u Seriji A.

Osamnaestogodišnji Jan Karlo Simić od avgusta prošle godine član je Milana, a sada je upisao i svoj prvi nastup za italijanskog velikana, i to kakav!

Momak rođen u Štutgartu, koji je odbio Njemačku i zaigrao za omladinske selekcije Srbije, debitovao je u nedjelju u pobjedi Milana nad Moncom 2:0 i već u prvom nastupu postigao prvenac.

Simić je ušao u igru u 24. minutu nakon povrede Tomaza Pobege, a samo 17. minuta kasnije upisao se u strijelce!

On je ispratio akciju Rafaela Leaa i ubacivanje u peterac, a onda poslao loptu u mrežu, za veliko oduševljenje na tribinama i terenu San Sira. Srpski tinejdžer oduševio je svoje saigrače koji su sa njim proslavili fantastičan debi i prvi pogodak poslije samo 17 minuta seniorskog fudbala.

Inače, Milanu je trebalo samo 163 sekundi da postigne prvi pogodak protiv Monce.

Tijani Rajnders izveo je mini-slalom između fudbalera Monce, a onda poslao loptu kroz noge Mikeleu Di Gregoriju.

Pobjedu Milana kojom se približio drugoplasiranom Juventusu na pet bodova ovjerio je još jedna rezervista, Noa Okafor golom u 76. minutu.