Veliki derbi već u četvrtom kolu FA kupa: Mančester siti protiv Totenhema

Branilac trofeja Mančester siti odmjeriće snage sa Totenhemom, odlučeno je žrijebom.

Mančester siti i Totenhem igraju u četvrtom kolu FA kupa Izvor: Profimedia

Branilac trofeja u FA kupu Mančester siti igraće u četvrtom kolu tog takmičenja protiv fudbalera Totenhema na gostujućem terenu, odlučeno je žrijebom.

Fudbaleri Čelsija dočekaće Aston Vilu, a Liverpul će na "Enfildu igrati" protiv pobjednika meča Noriča i Bristol roversa.

Fulam će u Londonu igrati protiv Njukasla, a Lester će dočekati boljeg iz duela Hala i Birmingema.

Pobjednik meča Njuporta i Istlija igraće na svom terenu protiv Mančester junajteda, koji je plasman u četvrto kolo osigurao pobjedom protiv trećeligaša Vigana 2:0. Junajted je poveo u 22. minutu golom koji je postigao Diogo Dalo, a konačan rezultat postavio je Bruno Fernandeš u 74. minutu iz jedanaesterca, postigavši prvi gol još od novembra.

Bolji iz meča Kristal Palas - Everton dočekaće pobjednika duela Lutona i Boltona. Najslabije rangirana ekipa u takmičenju Mejdston junajted iz Nacionalne lige, igraće na gostujućem terenu protiv Ipsviča, a Votford će dočekati Sautempton. Blekburn će biti domaćin Reksamu, a pobjednik duela Vest Hema i Bristol sitija igraće protiv pobjednika meča Notingem Foresta i Blekpula.

Fudbaleri Bornmuta igraće na svom terenu protiv Svonsija, a Vest Bromvič će dočekati pobjednika duela Brentforda i Vulverhemptona. Šefild venzdej dočekaće Koventri, Lids će biti domaćin Plimutu, a Šefild junajted Brajtonu.

Utakmice četvrtog kola igraju se 27. i 28. januara.