Je li Inter zreo za "skudeto"? Revija penala i lagani trijumf protiv Monce - "nerazuri" nezaustavljivi kao gosti

Inter je jedina neporažena gostujuća ekipa ove sezone u Seriji A.

Lautaro Martinez Izvor: ph.FAB/Shutterstock

Deset utakmica - osam pobjeda i dva remija, uz 24 postignuta i samo četiri primljena gola, bilans je fudbalera Intera u Seriji A ove sezone kada su u pitanju njihova gostovanja.

Zaista impresivno djeluje tim Simonea Inzagija, koji je jedini neporaženi u prvenstvu kada se računaju mečevi u gostima. I večeras su "nerazuri" bili dominantni i bez ikakvih problema slavili protiv Monce 4:1 (2:0), u meči su obilježila čak tri jedanaesterca.

Sa dva Interova gola u uvodnih 15 minuta meča, već tada praktično sve bilo riješeno. Hakan Čalhanoglu je prvo u 12. minutu bio precizan sa "bijele tačke", da bi dva minuta kasnije Lautaro Martinez uvećao prednost gostiju iz Milana.

Rezultatom 0:2 okončano je prvo poluvrijeme, a u drugom su viđena još četiri gola, od čega dva sa "kreča".

Čalhanoglu je na isteku sata igre, svojim drugim golom, povisio na 3:0, da bi kakvu-takvu nadu domaćinu vratio Mateo Pesina iz penala osam minuta kasnije. Ipak, Martinez je u 84. minutu, iz novog jedanaesterca, vratio tri gola prednosti "nerazurima".

Argentincu je to bio već 18. gol ove sezone, ubjedljivo je na čelu najboljih strijelaca Serije A, a koliko je dominantan igrač Intera pokazuje podatak da mu je trenutno najbliži Domeniko Berardi. Prvotimac Sasuola postigao je devet golova, skoro upola manje od Lautara Martineza.

Tačku na ovaj susret golom u 88. minutu stavio je Markus Tiram, koji je, nakon asistencije turskom internacionalcu kod trećeg gola Intera, uspio da se upiše i u strijelce.

Ovim trijumfom Inter je ponovo stekao pet bodova prednosti u odnosu na Juventus, koji će u utorak protiv Sasuola zatvoriti 20. kolo Serije A.