Real Madrid gubio 0:2 od "fenjeraša", ali Almerija nije mogla do podviga: Veliki preokret Madriđana u 99. minutu!

Posljednjeplasirana Almerija imala veliku prednost u prvom poluvremenu, ali je sve prosula u nastavku.

Džud Belingem Izvor: Alberto Gardin/IPA Sport / ipa-a / IPA / Profimedia

Almerija je u Madrid stigla sa skorom od četiri remija i 16 poraza u uvodnih 20 kola Primere, a nakon prvih 45 minuta imala je šokantnu prednost 2:0 protiv "kraljevskog kluba" i bila nadomak prve pobjede u sezoni.

Ipak, Real Madrid velikim preokretom pokazao je da i ovakvim situacijama ima snage za dođe do trijumfa, a do slavlja je stigao u 99. minutu - 3:2 (0:2)!

Ramazani je u prvom minutu pogodio za iznenađujućih 0:1, a onda je u finišu prvog poluvremena Gonzales povisio na 0:2. Ali, nakon fenomenalnih 45 minuta, Almerija nije uspjela da izdrži pritisak i dođe bar do boda.

Belingem je prvo iz penala smanjio na 1:2, zatim je gostima poništen gol zbog prekršaja Aribasa, nakon čega je Vinisijus Žunior izjednačio na 2:2. Bila je to sporna situacija, koja se dugo provjeravala zbog mogućeg igranja rukom Brazilca, ali je gol na kraju ipak priznat. Glavni arbitar smatrao je da je fudbaler Real Madrida ramenom sproveo loptu u mrežu.

Uslijedio je dodatni pritisak Madriđana, a deset minuta kasnije viđen je još jedan poništen gol, ovaj put Belingema zbog ofsajda.

Utakmica je produžena 11 minuta, zatim je sudija dodao još minut nadoknade, da bi Madriđani do pobjede stigli u 99. minutu, kada je Karvahal iskoristio ubacivanje sjajnog Belingema i doveo svoj tim do velikog trijumfa.

Tim Karla Ančelotija trenutno je lider sa 51 bodom, dok najprijatnije iznenađenje sezone Đirona ima dva boda. Večeras će u derbiju kola ugostiti Sevilju.