Može li Đirona da postane španski Lester?

Na polovini sezone u Španiji, Đirona je lider prvenstva zajedno sa Real Madridom.

Djirona najbolja u Spaniji na polovini prvestva La Lige Izvor: Gongora/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Lester siti je pravo niotkuda uspio da u sezoni 2015/16 osvoji šampionsku titulu u Engleskoj, a sada bi nešto slično moglo da se dogodi u Španiji gdje Đirona igra nevjerovatno. I njih su mnogi otpisivali uoči sezone, posebno kada je otišao Oriol Romeu, ali se mali klub iz Katalonije ne predaje i odolijeva uprkos svim prognozama da će kad-tad "pasti".

Tako su prethodne večeri ostvarili nevjerovatnu pobjedu nad Atletiko Madridom i to golom Ivana Martina u nadoknadi vremena, pa je Đirona slavila 4:3 (3:2). Sa nova tri boda, Đirona i Real Madrid su izjednačeni na polovini sezone u La Ligi, pa oba tima imaju identičan učinak od 48 bodova (15 pobjeda, tri remija i jedan poraz). Ipak, vrlo dobro znamo koliko je Real Madrid skuplji i kvalitetniji, otud je i rezultat Đirone svjetska senzacija, na nivou baš one Lesterove.

Interesantno je da je domaći u 39. minutu vodio 3:1, golovima Valerija, Savija i zaboravljenog Blinda, dok je Morata postigao jedini gol za "jorgandžije" u 14. minutu. Ipak, sjajni napadač je upisao het-trik golovima u 44. i 54. minutu, imao je i jedan poništen pogodak, ali na kraju to nije bilo dovoljno ni za bod Madriđana protiv Đirone.

Vidjećemo da li će Katalonci nastaviti da sanjaju svoj san i ubuduće i da li je moguće da se do kraja drže protiv Real Madrida, ali će im biti potrebno i malo sreće - jer je "kraljevski klub" do pobede protiv Majorke došao takođe vrlo kasno.