Srbin dao gol za Bajern i pokazao zašto se o njemu priča! Demirović dvostruki strijelac u porazu od Bavaraca

Aleksandar Pavlović dao je gol za Bajern, prvi u seniorskoj konkurenciji.

Aleksandar Pavlović strijelac za Bajern Izvor: ALEXANDRA BEIER / AFP / Profimedia

Aleksandar Pavlović (19) postigao je prvenac u seniorskoj konkurenciji, dao je gol za Bajern protiv Augzburga u Bundesligi. Poslije kornera u 23. minutu nastala je gužva u petercu, on se najbolje snašao i "zakucao" loptu u mrežu. Pokazao je svima zbog čega se o njemu toliko piše i priča.

Da li će selektor Dragan Stojković i čelnici FSS uspjeti da ga ubijede da zaigra za Srbiju u budućnosti, a ne za Njemačku. Tamošnji mediji već su pisali da bi on uskoro trebalo da dobije poziv od "pancera" i da zaigra za njihov nacionalni tim. Nije tajna da žele da se i "orlovi" bore za njega i deluje da je odluka na njemu.

On je rođen 2004. godine i sve do novembra prošle godine nije igrao ni za mlađe kategorije neke od reprezentacija. Zagrao je tek za tim do 20 godina u Njemačkoj. Dobio je šansu da se dokaže kod Tomasa Tuhela i ostavio je dobar utisak, pošto je zadržan u prvom timu i dobija sve više šansi.

Igra na poziciji zadnjeg veznog i ove sezone odigroa je već sedam mečeva za prvi tim. Upisao je dvije asistencije do meča sa Auzgburgom gdje je uspio da se upiše i u listu strijelaca. Debitovao je i u Ligi šampiona protiv Kopenhagena, u grupnoj fazi. Hoće li Piksi uspjeti da ga "ukrade" kao Lazara Samardžića?

Što se tiče samog meča, Bajern je upisao pobjedu rezultato 3:2. Pored Pavlovića pogodak za Bajern u prvom dijelu postigao je Dejvis u sudijskoj nadoknadi.

Na 2:1 smanjio je reprezentativac BiH Ermedin Demirović koji je pogodio u 52. minutu.

Pogledajte i taj pogodak:

Kejn je samo šest minuta kasnije ponovo vratio prednost Bajern na dva gola da bi konačan rezultat postavio Demirović svojim drugim golom danas, ovog puta sa bijele tačke.

Bio je to 10. pogodak za Demirović u ovoj sezoni Bundeslige.