Borusija je najbolja ekipa u ovoj godini, još da nije autogolova… Filkrug het-trikom uništio Bohum!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Milioneri" na Vestfalenu savladali Bohum i tako zadržali maksimalan učinak u 2024. godini!

Bundesliga 19 kolo Borusija pobijedila Bohum 3-1 Izvor: BERND THISSEN / AFP / Profimedia

Borusija Dortmund nanizala je u decembru šest mečeva bez pobjede, Edinu Terziću drmala se stolica, ali čini se da je uspio da tokom pause posloži svoju ekipu.

“Milioneri” u 2024. godini imaju maksimalan učinak i najbolja su ekipa Bundeslige, a treću pobjedu na isto toliko mečva upisali su u nedjelju protiv Bohuma 3:1.

Dva penala i nebeski skok bili su dovoljni Niklasu Filkrugu da načne Bohum, riješi pitanje pobjednika, a onda dokrajči protivnika, kojeg Borusija nije uspjela da savlada na prethodna dva međusobna duela.

Oba puta bilo je 1:1, a činilo se da će Bohum ponovo biti koban nakon što je Šloterbek u 45. minutu skrenuo loptu u svoju mrežu, nakon što je prethodno Filkrug sa bijele tačke doveo Borusiju u vođstvo u sedmom minutu.

Mučili su se domaći sve do 72. minutu, a onda je Filkrug odlično skočio na centaršut Sabicera i vratio prednost svojoj ekipi.

Napadač Borusije na najbolji mogući način završio je utakmicu, het-trikom do kojeg je stigao ponovo sa bijele tačke. Mukoko je izborio jedanaesterac, a za njegovu realizaciju ove sezone zadužen je Filkrug koji ni u 91. minutu ne griješi.

Borusija je ovom pobjedom priošla na samo bod trećeplasiranom Štutgartu, ostavivši iza sebe Lajpcig koji je sa tri vezana poraza očajno ušao u novu godinu.