Vlado Jagodić trlja ruke: Odlična provjera Sloge i pobjeda protiv Visle (VIDEO)

Nakon poraza od Jelimaja, Dobojlije upisale prvu pobjedu na pripremama u Antaliji.

Visla Sloga Izvor: Promo/Wisla Plock

Golovima Ajdina Redžića i Srđana Mrzića, Sloga Meridian je na pripremama u Antaliji savladala Vislu Plock 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nisu viđeni golovi, a onda je već u drugom minutu nastavka Redžić zatresao mrežu Poljskog tima. Ne samo da su "crveno-bijeli" sačuvali vođstvo, nego su ga u finišu meča u uvećali. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Mrzić u 85. minutu.

Za razliku od prve kontrolne utakmice u Turskoj, gdje su Dobojlije doživjele poraz od kazahstanskog Jelimaj Semeja 1:3, trener Vlado Jagodić sada u potpunosti može biti zadovoljan prikazanim.

"Ne samo da sam zadovoljan rezultatom, nego i svim drugim dešavanjima na drugoj kontrolnoj utakmici protiv Visle. Prema ranijem planu, jedna ekipa je odigrala 60 minuta, a druga 30 minuta i poslije utakmice odradili su dodatna istrčavanja. Time smo završili treći mikrociklus od početka priprema, a prvi dio ovih priprema u Antaliji, i to na najbolji mogući način", istakao je zadovoljni Jagodić poslije meča sa poljskim drugoligašem.

Izvor: Promo/FK Sloga Doboj

Iako pobjeda nije bila imperativ, kao ni većinom u pripremnim mečevima, uvijek je lijepo kad se meč završi trijumfalno.

"Pobjeda mnogo znači jer je proizvod dobre igre i zalaganja svih igrača, a psihološki veoma bitna jer je taj aspekt na polovini teškog i zahtjevnog rada na gornjoj granici. Naravno da su svi umorni, ali i zdravi. Danas iz predostrožnosti u konkurenciji nisu bili Tatić, Kurtinović i Popara, a Omić i Handžić su danas bili alternative. U sljedećoj utakmici, kada ćemo obrnuti broj minuta i opterećenje, i ovi igrači će konkurisati. Još jednom pohvala za cijelu ekspediciju, posebno za igrače. Sutra slijedi dan za lagane aktivnosti i opuštanje, a već od srijede novi udarni četvrti mikrociklus i još dvije utakmice", dodao je Jagodić.

Pogledajte golove sa današnje utakmice...

Sloga će do povratka kući na turskom primorju odmjeriti snage sa Bunjodkorom i Spartakom iz Moskve.