Jelimaj porazio Slogu u prvom meču u Turskoj: Greške skupo koštale Dobojlije protiv Kazahstanaca

Klub koji se takmiči u drugoligaškom rangu Kazahstana savladao je Slogu Meridian.

Sloga Doboj Jelimaj Senej Izvor: FK Sloga Doboj

Fudbaleri Sloge Meridian upisali su poraz u duelu sa kazahstanskim drugoligašem Jenisejem u prvoj utakmici u sklopu priprema u Antaliji:

SLOGA MERIDIAN – JELIMAJ SEMEJ 1:3 (1:2)
/Vidić 45+2 pen – Žardemov 10 pen, 80, Žitnev 22/

Kazahstanci su do prednosti stigli u 10. minutu, kada je golman Dobojlija Ajdin Žilić fualirao Armana Nusepa pred svojim golom, a penal je u gol pretvorio Alibek Žardemov, prvo ime današnjeg meča.

Dvanaest minuta kasnije Jenisej je presjekao jedan napad Sloge na sredini terena, lopta je na lijevoj strani stigla do Žardemova koji šutira, Trako uspijeva da odbrani taj udarac i odbije loptu, na koju je potom natrčao Maksim Žitnev i pospremio je u mrežu.

Dobojlije su zaostatak smanjile u nadoknadi prvog dijela, kada je pred golom Jeniseja oboren Albin Omić, a jedanaesterac sigurno izveo Dejan Vidić. Konačnih 1:3 postavio je Žardemov svojim drugom golom u 80. minutu, kada su Kazahstanci kontranapadom kaznili još jednu grešku bh. premijerligaša na svojoj polovini.

Narednu utakmicu u Turskoj Sloga Meridian igra 29. januara protiv Visle Plock.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!