Katastrofa Čelsija: Na dva meča "plavci" primili osam golova - Evropa nedostižan cilj!

Nakon Liverpula, "poker" klubu iz Londona "spakovao" je i Vulverhemtpon.

Čelsi - Vulverhempton, Mateus Kunja Izvor: Nigel Keene / imago sportfotodienst / Profimedia

Fudbaleri Vulverhemptona pobijedili su na gostujućem terenu Čelsi sa 4:2 i preskočili ih na 10. mjestu na tabeli.

Trostruki strijelac na "Stamford Bridžu" bio je Mateus Kunja, koji je postigao golove u 11. i 63. minutu i u 82. minutu iz jedanaesterca. Pogodak za Vulverhempton postigao je i igrač Čelsija Aksel Disasi, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 43. minutu. Strijelci za Čelsi bili su Kol Palmer u 19. i Tijago Silva u 86. minutu.

"Plavci" su tako drugi meč u nizu u Premijer ligi BiH završili sa četiri gola u sopstvenoj mreži. U prošlom kolu Liverpul je slavio 4:1, dok je sada Vulverhempton četiri puta uspio da zatrese mrežu tima Maurisija Poketina, koji je sve dalje od mjesta koja vode na međunarodnu scenu.

Istovremeno, Fudbaleri Mančester junajteda slavili su protiv Vest Hem 3:0. Junajted je poveo golom Rasmusa Hojlunda u 23. minutu, a zatim je dvostruki strijelac bio Alehandro Garnačo, u 49. i 83. minutu.

Mančesterska ekipa ostvarila je drugu uzastopnu pobjedu, ukupno 12. u ligi i šesta je na tabeli sa 38 bodova. Vest Hem je prekinuo niz od tri remija i poslije sedmog poraza zauzima sedmo mjesto sa 36 bodova.

Fudbaleri Bornmuta odigrali su na svom terenu neriješeno 1:1 protiv Notingem Foresta. Domaći su poveli golom Džastina Klajverta u petom minutu, a bod Forestu obezbijedio je Kalum Hadson-Odoj u 45.