jovo lukić

Slavlje Borca rezultatom 2:0.

jovo lukić Izvor: Mondo/Slaven Petković

Fudbaleri Borca su na Gradskom stadionu u Banjaluci u okviru osmine finala Kupa BiH savladali Zvijezdu 09 rezultatom 2:0 i plasirali se u narednu fazu takmičenja.

Banjalučki tim je u vođstvo doveo Jovo Lukić koji je, nakon centaršuta Jakova Blagaića, pogodio u 30. minutu.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Samo nekoliko minuta kasnije bilo je već 2:0. Ponovo je Blagaić izveo prekid, odbrana gostiju izbacuje samo do Alena Jurilja koji matira Damjanovića. Jurilj je nakon toga na zanimljiv način proslavio ovaj pogodak sa Aleksandrom Subićem.

Zvijezda 09 je u nastavku imala nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo. Borac je tako postao posljednji četvrtfinalista Kupa BiH te se pridružio Sarajevu, Širokom Brijegu, Slogi, Jedinstvu, Zrinjskom, Posušju i Veležu.

Više detalja o meču klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA"

20:20

- KRAJ -

Borac se plasirao u četvrtfinale Kupa BiH pobjedom 2:0.

20:17

90+1- Drugi žuti za Ostojića

Fudbaler Zvijezde 09 zaradio je drugi žuti karton zbog povlačenja Makarića te je morao ranije u svlačionicu.

20:14

88'- Izlazi Grahovac u igri Terzić

20:11

86'- Ubacuje Kulašin, hvata Damjanović

20:08

82'- Nove izmjene u redovima Borca

Izlaze Lukić i Blagaić,a  umjesto njih Vranješ i Makarić

20:01

76'- Slobodan udarac za Borac

Šutirao je Blagaić preko gola.

19:59

73'- Blagaić pored gola

Pokušao je večeras odlični Blagaić, ali njegov udarac ide malo pored gola.

19:55

69' Izmjena u redovima Borca

Ulaze Fićović i Hrelja, a izlaze Jurilj i Nišić

19:52

66'- Pokušao je Maksimović

Maksimović pokušava iz slobodnog udarca, ali brani to Milošević

19:50

63'- Odlična intervencija Miloševića

Šutirao je Vukoja, ali fenomenalno brani novi golman Borca

19:50

FOTO

19:48

62'- Korner za Borac

Izbacuje to odbrana gostiju, lopta stiže do Kvržića čiji pokušaj brani Damjanović.

19:39

54'- Ponovo Lukić!

Još jedna prilika za Lukića, ali ovog puta njegov udarac izblokiran

19:37

51'- Prijeti i Zvijezda 09

Tomanović odlično šutira, ali brani Milošević.

19:36

50'- Odlična šansa za Lukića!

Blagaić odlično pronalazi Kulašin koji je uposlio Lukića, ali napadač Borca šalje loptu preko gola

19:31

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

19:14

- Kraj prvog poluvremena -

19:10

- Zanimljiva proslava -

Jurilj je sa Subićem proslavio svoj pogodak simbolično "ljuljanjem bebe". Podsjećamo, Subić je juče po drugi put postao otac dok je Jurilj postao otac dok je bio na pripremama u Antaliji.

19:03

36'- BORAC VODI 2:0!

Ponovo je nakon prekida ubacio Blagaić, odbrana Zvijezde to izbacuje samo do Jurilja koji pogađa za 2:0.

18:57

30'- VODI BORAC!

Jovo Lkuić nakon centaršuta Blagaića glavom pogađa za vođstvo Borca od 1:0! To je njegov sedmi pogodak ove sezone, a šest je postigao u Premijer ligi BiH.

18:54

26'- Bez opasnijih prilika

Nakon što je Blagaić pogodio prečku u osmom minutu, nismo vidjeli mnogo uzbuđenja na Gradskom stadionu u Banjaluci.

18:49

21'- Damjanović ispred Kulašina

Golman Zvijezde 09 kupi loptu ispred Kulašina

18:43

14'- Pritisak Borca

Igra se uglavno na polovini gostujuće ekipu

18:37

8'- Prečka!

Jakov Blagaić je odlično šutirao, ali lopta pogađa prečku. Nakon toga se lopta odbija do Jove Lukića koji šutira pored gola.

18:35

FOTO

18:29

1'- Borac odmah prijeti

Pokušao je Kvržić sa ruba 16 metara, lopta ide pored gola

18:29

1'- Utakmica je počela

18:11

Fudbaleri na zagrijavanju

18:01

KRAJ U MODRIČI

Fudbaleri Sloge iz Doboja savladali su Igman iz Konjica rezultatom 1:0 i osigurali plasman u četvrtfinale Kupa BiH. Jedini pogodak na meču viđen je u sudijskoj nadoknadi kada je Dejan Vidić bio siguran sa "bijele tačke".

Izvor: Promo/FK Sloga Meridian