Pogledajte poništeni penal protiv Partizana: Igrači pali, pokazano na "kreč", a onda je pozvao najbolji srpski sudija!

Pogledajte situaciju iz Surdulice kada je Milanović promijenio svoju odluku i odustao od najstrože kazne.

Poništeni penal za Radnik iz Surdulice protiv Partizana Izvor: TV Arena sport/screenshot

Partizan je pobijedio Radnik iz Surdulice 2:1 (0:0) i tako je obezbijedio prvo mjesto na tabeli Superlige i poslije 22. kola, bez obzira na rezultat meča Crvena zvezda - Čukarički. Nova tri boda crno-bijelima donijeli su Svetozar Marković u 70. i Samed Baždar u 92. minutu, da bi Šovšić u 95. "režirao" manju dramu na jugu Srbije kada je iz penala smanjio rezultat.

Bio je to drugi jedanaesterac koji je domaćinu dosuđen na utakmici, ali je prvi iz 60. minuta poništen. Milan Milanović je vidio kontakt Svetozara Markovića i Filipa Jovića, međutim vrlo brzo stigao mu je poziv iz VAR sobe. Tamo je sjedio najbolji srpski sudija Srđan Jovanović čiji autoritet svakako poštuju svi u srpskom fudbalu, pa mu je stigla poruka da ipak još jednom provjeri usporeni snimak kako bi bio siguran u svoju odluku.

Milanović je to poslušao i nakon "vraćanja" snimka, odlučio je da poništi svoju odluku. Nije bilo penala za Partizan, samim tim ni žutog kartona za Svetozara Markovića, koji će nešto kasnije postati i heroj Partizana.