Ludnica na Old Trafordu, Klop zanijemio u 120. minutu! Nijemac ovaj trofej neće osvojiti na rastanku sa Liverpulom

Spektakularan derbi Mančester junajted - Liverpul u četvrtfinalu FA Kupa

Mančeste junajted pobijedio Liverpul 4:3 u FA kupu Izvor: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

Mančester junajted pobijedio je Liverpul 4:3 u četvrtfinalu FA Kupa, golom Amada Dijaloa u 121. minutu, kada su svi očekivali penale! Iako je Liverpul poslije 2:2 u 90 minuta imao prednost i pobjedu u "džepu" do 112. minuta, ipak je doživio šokantan preokret i eliminaciju. Markus Rašford je najprije izjednačio na 3:3, a onda je Dijalo uveo Junajted u polufinale FA Kupa, zajedno sa Mančester sitijem, Čelsijem i Koventrijem.

Tokom svoje oproštajne sezone, Jirgen Klop ipak neće osvojiti FA Kup i to je prvo takmičenje u kojem je njegov tim eliminisan iz trke za trofej. Nijemac je uspio sa "Redsima" da osvoji taj trofej 2022. godine i to će ostati jedini FA Kup u njegovoj biografiji za devet godina na Enfildu.

Mančester junajted - Liverpul 4:3* posle produžetaka
/Mektomini 10', Antoni 87', Rašford 112, Dijalo 121' - Mekalister 44', Salah 45+2', Eliot 105'/

Junajted i Liverpul ponovo će se sresti na istom mjestu, 7. aprila, u utakmici Premijer lige, u kojoj je situacija drastično teža za Junajted u odnosu na FA Kup.

Standings provided by Sofascore

• JUNAJTED: Onana - Dalot, Lindelof, Varan, Van-Bisaka - Mektomini, Maino - Garnačo, Bruno Fernandes, Rašford - Hojlund
  • LIVERPUL: Keleher - Gomez, Kvansa, Van Dajk, Robertson - Mekalister, Endo, Soboslaj - Salah, Dijaz, Nunjez