FA kup: Šestoligaš izbacio kandidata za Premijer ligu

Nepoznati engleski klub Mejdson izbacio je Ipsvič iz FA Kupa.

Sestoligas izbacio Ipsvic iz FA kupa Izvor: Joe Giddens / PA Images / Profimedia

Ljepota sporta je u tome da i to ako si bolji, kvalitetniji, ubjedljiviji, ne znači da ćeš da pobijediš. Šansu imaju i autsajderi i prelijepa priča o tome stiže iz Engleske, iz FA Kupa. Tamo je šestoligaš izbacio legendarni Ipsvič!

Mejdson je na gostovnaju, pred skoro 30.000 ljudi napravio najveći rezultat u istoriji kluba i pobijedio sa 2:1. Stekli su prednost u 43. minutu preko Lamara Rejnoldsa i sa vođstvom su otišli na poluvrijeme. U 56. minutu je Džeremi Sarmijento izjednačio i izgledalo je da se sprema preokret. Tako nije mislio Sem Korne koji je u 66. minutu na asistenciju Rejnoldsa vratio goste u vođstvo.

Branio je Mejdson tu prednos životom, žargonski rečeno. Potvrđuje to i statistika. Imao je dva šuta u okvir gola, dao je dva gola. Sa druge strane Ipsivč je imao loptu u svom posjedu 78 odsto vremena i čak 38 šuteva je uputio ka golu rivala od čega 13 u okvir, imao je i 11 kornera, ali gola nije bilo.

O kakvom podvigu se radi govori i to da je Mejdson u šestom rangu engleskog takmičenja, dok se Ipsvič bori za mjesto u Premijer ligi. Trenutno je drugi u Čempionšipu sa 59 bodova, sedam manje od prvoplasiranog Lestera.