Crveno-plavi su poraženi u Premijer ligi BiH prvi put još od 12. avgusta. Zrinjski je smanjio zaostatak u borbi za titulu i za Borcem sada kasni devet bodova.

Borac Zrinjski uživo prenos  Izvor: Slaven Petković - Mondo

Borac je prvi put od 12. avgusta poražen u Premijer ligi BiH!

Poslije prvog meča u sezoni i poraza na Grbavici (2:0), tim iz Platonove ulice nanizao je čak 22 meča bez gorčine neuspjeha.

Sjajan niz, ipak, prekinut je ove subote - u derbiju 24. kola protiv Zrinjskog, igranog pred odlično ispunjenim tribinama Gradskog stadiona, "plemići" su trijumfovali rezultatom 2:1 i zaostatak za prvoplasiranim crveno-plavima u borbi za titulu smanjili na devet bodova pred isto toliko posljednjih kola.

Sedam minuta prije odlaska na odmor, tim Željka Petrovića je stigao do prednosti.

Do tog trenutka nije viđeno mnogo prilika ni pred jednim ni pred drugim golom, a onda je golman Borca Marko Milošević prvo odbranio udarac Tomislava Kiša, potom se lopta odbila do Tarika Ramića koji je odigrao sa Kišom dupli pas i pogodio za vođstvo svog tima.

Pet minuta igre u nastavku je bilo potrebno Mostarcima da uduplaju vođstvo.

Josip Ćorluka je skočio ispred Davida Vukovića na Borčevoj polovini, potom prebacio loptu do Kiša koji je odigrao desno za Matiju Malekinušića a ovaj u sredini šesnaesterca ponovo pronalazi hrvatskog napadača koji rutinski postiže pogodak.

Čuvao je gostujući tim prednost od dva gola sve do prvog minuta nadoknade, kada je Maks Juraj Ćelić poentirao za 1:2. Vasilije Terzić je izveo jedan slobodan udarac sa lijeve strane, a Borčev štoper je glavom zahvatio loptu i vratio dramu u samom finišu utakmice.

Krenuo je Borac po drugi gol, po izjednačenje, ali nije više uspio da ugrozi Marka Marića, koji je sa saigračima na travnjaku Gradskog stadiona slavio veliku pobjedu.

U narednom kolu Borac će gostovati Veležu, dok će Zrinjski pred domaćom publikom ukrstiti koplja sa Zvijezdom 09. Prije toga, i jedne i druge očekuje prva utakmica polufinala Kupa BiH – u srijedu će Borac na čitlučkim Barama igrati sa Širokim Brijegom, dok će Zrinjski gostovati Slogi Meridian u Modriči.

Tok utakmice pogledajte na RAZVOJ DOGAĐAJA!

BORAC: Milošević, Ćelić, Grahovac, Erera Kardona, Vuković (od 77. Jurilj), Lukić (od 77. Makarić), Kvržić, Čavić (od 60. Hrelja), Blagaić (od 60. Vranješ), Šušić, Nišić (od 60. Terzić). Trener: Vinko Marinović.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Ćorluka, Kiš (od 72. Bilbija), Mulahusejnović (od 72. Ilinković), Malekinušić (od 60. Tičinović), Ramić (od 82. Lukanić), Ćuže, Bradarić, Šunjić, Korda. Trener: Željko Petrović.

17:57

Trenutno stanje na tabeli

Standings provided by Sofascore

17:55

Poraz Borca nakon sedam i po mjeseci!

Poslije prvog duela u sezoni, sa "Željom" na Grbavici (2:0), Borac je nanizao 22 meča bez poraza, a taj sjajan niz danas je prekinut.

17:54

Kraj

Završena je utakmica na Gradskom stadionu, Borac je rezultatom 1:2 poražen od Zrinjskog koji je tako smanjio zaostatak u borbi za titulu na devet bodova.

17:53

17:51

90+1' - GOOOOL, 1:2!

Smanjio je Borac na 1:2, strijelac je Ćelić!

Izveo je Terzić slobodan udarac sa liejve strane, a Borčev štoper je zahvatio loptu glavom i matirao Marića!

17:45

84' - Makarić se ne snalazi

Iznenada je na lijevoj strani jedna lopta stigla do Makarića koji se nije snašao u šesnaestercu "plemića".

17:40

82' - Lukanić mijenja Ramića

17:40

17:35

77' - Posljednje promjene u Borcu

Makarić i Jurilj mijenjaju Lukića i Vukovića.

17:33

Bakljada Ultrasa

17:32

72' - Petrović pravi dvije izmjene

Umjesto Kiša na terenu je Bilbija, a Ilinković mijenja Mulahusejnovića.

17:31

69' - Najbolja prilika za Borac!

Pronašao je Vuković na lijevoj strani Ereru koji je centrirao, Vranješ je glavom zahvatio loptu, ali je Marić uspio da odbrani taj udarac i izbaci loptu u korner.

Bila je to najbolja šansa za crveno-plave u dosadašnjem toku utakmice!

17:30

69' - Žuti karton za Mulahusejnovića

Za ruku je prvotimac Zrinjskog povukao Ereru i zaradio javnu opomenu.

17:19

60' - Tri izmjene u Borcu

Izlaze Čavić, Nišić i Blagaić, u igri su Hrelja, Vranješ i Terzić.

17:18

60' - Prva izmjena u Zrinjskom

Tičinović mijenja Malekinušića.

17:14

55' - "Požutio" je Čavić

Zbog odgurivanja Korde, žuti karton je dobio Borčev krilni napadač.

17:11

50' - GOOOOL, 0:2!

Zrinjski je uduplao prednost u Banjaluci, pogodak je postigao Kiš!

Ćorluka je skočio ispred Vukovića, prebacio loptu do Kiša koji odigrava desno za Malekinušića a ovaj u sredini šesnaesterca ponovo pronalazi hrvatskog napadača koji pogađa za 0:2!

Sada već velika prednost "plemića" na Gradskom.

17:04

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Banjaluci

16:43

42' - Kiš visoko preko gola

Ponovo je bilo opasno pred golom Borca, Kiš je šutirao iz daljine, ali je poslao loptu preko prečke Miloševićevog gola.

16:40

38' - GOOOOL - 0:1!

Poveo je Zrinjski u Banjaluci, strijelac je Ramić!

Milošević je prvo odbranio udarac Kiša, potom je lopta stigla do Ramića koji je odigrao dupli pas sa Kišom i pogodio za vođstvo Mostaraca na Gradskom!

16:38

Koreografija Lešinara

16:36

34' - Najbolja prilika u prvom dijelu!

Imao je Zrinjski sada veoma dobru šansu za vođstvo!

Ćuže je povukao loptu, šutirao sa lijeve strane iz dobre pozicije, Milošević je odbranio taj udarac, nakon čega je Erera otklonio opasnost ispred gola!

16:31

29' - Malekinušić i Milošević na travi

Poslije jednog ubačaja Zrinjskog, Malekinušić i Milošević su se nakon jednog vazdušnog duela našli na travi, pa im se ukazivala pomoć.

Biće sve u redu i sa jednim i sa drugim, pa će nesmetano nastaviti meč.

16:25

24' - Mulahusejnović blokiran

Namještao se Mulahusejnović na udarac iskosa sa desne strane, uspio da zahvati loptu, ali je Ćelić u posljednji čas to izblokirao i izbacio loptu u korner.

16:23

Stigli su i navijači Zrinjskog!

16:21

20' - Blagaić pored gola!

Poslije jednog neuspješnog ataka Zrinjskog, krenuo je Borac u kontranapad, koji je povukao Blagaić. Lopta je stigla do Vukovića koji upošljava Blagaića, a ovaj iz dobre pozicije šutira tik pored stative.

16:17

16' - Žuti karton za Malekinušića

Bili su u duelu Malekinušić i Erera, u padu je prvotimac Zrinjskog nogom udario Borčevog lijevog beka i zaradio žuti karton.

To mu je treći akumulirani, pa će tako propustiti meč narednog kola.

16:13

12' - Erera preko gola

Izveo je Kolumbijac jedan slobodan udarac na 20-ak metara od gola, ali je šutirao preko prečke.

16:11

9' - Bradarić interveniše!

Centrirao je Kvržić sa desne strane, a Bradarić u posljednji čas otklonio opasnost ispred Lukića!

16:10

8' - Bez prilika u ranoj fazi meča

Nismo u uvodnim minutima vidjeli opasne situacije ni pred jednim ni pred drugim golom, igra se prilično oprezno.

16:05

16:01

1' - Počela je utakmica!

Kako trenutno izgleda tabela?

Do sada su odigrane četiri utakmice ovog kola, a evo kako izgleda premijerligaška tabela!