Novi selektor "zmajica" nije dobro počeo mandat! Dva meča - dva poraza: Šta da vam kažem, idemo dalje

Nakon što je naslijedio Samiru Hurem na klupi fudbalerki Bosne i Hercegovine, novi selektor Selver Hodžić zabilježio je dva poraza u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Fudbalerke BiH dva poraza pod vođstvom selektora Selver Hodžić Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

"Zmajice" su u prva dva kola grupe B3 zabilježile dva poraza.

Najprije su bolje od Hodžićevih izabranica bile Portugalke u Leiriji rezultatom 3:0, da bi u utorak u Trening centru u Zenici bile poražene i od selekcije Sjeverne Irske (1:3).

Gošće su do prednosti stigle u 54. minutu kada je Keri Halidej centrirala u kazneni prostor, a na loptu natrčala Nadejn Koldvel i pogodila mrežu BiH - 0:1.

Dva minuta kasnije, "zmajice" su uspjele da izjednače rezultat pogotkom Marije Ane Milinković, koja je s desetak metara poslala loptu u ugao - 1:1.

Ipak, već u 60. minutu Sjevernoirkinje su ponovo stigle do prednosti golom Megan Bel, da bi potom Simon Magil osam minuta kasnije postavila konačan rezultat - 1:3.

"Mislim da smo odigrali kvalitetnu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu, bili smo bolji, izgledali smo bolje i imali bolje prilike na terenu. Desilo se šta se desilo u drugom poluvremenu, greške se dešavaju u fudbalu. Šta da vam kažem, idemo dalje, moramo da iz ovoga da izvučemo šta možemo, da poboljšamo i to je to", rekao je selektor BiH za sajt FS BiH.

BiH će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 31. maja na gostovanju u Malti.

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Ena Šabanagić, Gloria Slišković, Melisa Hasanbegović (74. Emma Veletanlić), Amela Kršo (89. Sidni Japić), Marija Aleksić, Marija Ana Milinković, Aida Hadžić (67. Sofija Krajšumović), Emina Ekić, Maja Jelčić (67. Elma Husić), Minela Gačanica (89. Una Rankić).