Radnički igra kao u transu - spektakl sa sedam golova! Feđa Dudić vodi Kragujevčane u Evropu!

Radnički 1923 napravio još jedan, ogroman korak ka plasmanu u evro-kvalifikacije.

radnicki 1923 pobijedio cukaricki Izvor: TV Arena sport/screenshot

Radnički 1923 pobijedio je u Kragujevču Čukarički 4:3, u jednoj od najuzbudljivijih utakmica superligaške sezone. Tim Feđe Dudića nastavio je istorijsku sezonu i napravio trijumfom ogroman korak ka plasmanu u Evropu, jer su "Crveni đavoli" sada na četvrtoj poziciji sa 53 bodova. Čuka je šesta, sa 48 poena.

Pobjedu domaćima na odlično popunjenom stadionu "Čika Dača" donio je Pavle Ivelja, golom 10 minuta prije kraja. Nakon što je pogodio sa ivice kaznenog prostora, nije slavio gol protiv svog bivšeg tima, iako je u njemu sigurno "kuvalo", kao na stadionu na kojem se sve treslo. Posljednji zvižduk meča trener Feđa Dudić dočekao je na koljenima, sa visoko podignutim pesnicama, svjestan koliko je blizu ostvarenja sna Kragujevčana sa svojim timom. Od njegovog dolaska krajem septembra, Radnički je ostvario nevjerovatan učinak od 18 pobjeda na 25 utakmica.

U današnjem trijumfu Radničkog 1923 golovima su učestvovali Matija Gluščević u 6. minutu (1:0), Dilan Ortiz u 29. minutu (2:2) i Vasilije Đurić u 57. minutu (za 3:3), dok su za goste pogađali Luka Adžić u 14 (1:1), Vinisijus Melo minut kasnije (1:2) i opet Melo u 41. minutu, za 2:3. Uslijedio je preokret domaćih i pobjeda koju će Kragujevčani dugo pamtiti, kao i ovu sezonu.