Četiri gola za pola sata u 177. "Derbiju Sunca"! Dibala iz DESETOG pokušaja strijelac na "Maradoni"!

177. "Derbi dela Sole" završen je podjelom plijena.

Serija A Napoli Roma  Izvor: Alessandro Garofalo/LaPresse/Shu / Shutterstock Editorial / Profimedia

Napoli i Roma su se ove nedjelje sastali po 177. put, a prvi put nakon dvije godine jedna od najvećih utakmica u italijanskom fudbalu završena je podjelom bodova, uz četiri pogotka za pola sata!

NAPOLI – ROMA 2:2 (0:0)
/Olivera 64, Osimen 84 – Dibala 59, Ejbraham 90/

U velikoj mjeri je nedjeljni meč obilježio Mile Svilar, koji je šest puta je u ovom duelu uspješno intervenisao, a posebno se istakao u 73. minutu, kada je kod 1:1 na semaforu odbranio udarac Viktora Osimena nakon što je Nigerijac lako pretrčao Đanluku Manćinija.

U dva navrata, međutim, ništa nije mogao da uradi.

Matijas Olivera je u 64. minutu šutirao ka golu sa 14-15 metara, a lopta je na putu ka golu okrznula Rasmusa Kristensena, promijenila smjer i prevarila Svilara.

Bio je Svilar nemoćan i dvadeset minuta kasnije, kada je već pomenuti Osimen bio neumoljiv sa bijele tačke poslije prekršaja nad Kvičom Kvarackelijom.

Izvor: Shutterstock

Pamtiće nedjeljni okršaj svakako i Paulo Dibala jer je konačno uspio da postigne gol na stadionu koji nosi ime njegovog legendarnog sunarodnika!

Uspio je u tome iz 10. pokušaja – nije našao put do gola dva puta kao prvotimac Palerma, zatim u šest navrata kao član Juventusa, a "led je probio" na svom drugom gostovanju sa Romom u gradu pod Vezuvom.

Da ne bude sam na listi strijelaca Rome u ovoj utakmici, pobrinuo se, u 90. minutu, Tami Ejbraham koji je pogodio glavom nakon iste takve asistencije Evana Ndike, koji se poslije drame na meču sa Udinezeom vratio na teren.

Istovremeno, Atalanta je na domaćem terenu trijumfovala nad "davljenikom" Empolijem (2:0) i nastavla potjeru za mjestima koja na kraju sezone vode u Ligu šampiona.

Trenutno je "Boginja" na šestom mjestu, sa dva boda minusa u odnosu Romu, ali i meč manje.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!