Udineze pred prvim ispadanjem iz Serije A nakon 30 godina!

Bolonja i Udineze su podijelili bodove u okviru 34. kola Serije A.

udineze navijači Izvor: Shutterstock

Četiri kola prije kraja sezone Udineze je u zoni ispadanja iz elite, čiji je član neprekidno od sezone 1995-96 do danas!

U drugoj utakmici od dolaska Fabija Kanavara na mjesto trenera, "zebre" su protiv Bolonje na Dal'Ari bile u prednosti poslije prvog poluvremena, ali je majstorija Aleksisa Salemakersa 15 minuta prije kraja učinila da bivši italijanski reprezentativac ne stigne do prve pobjede na klupi tima sa Friulija:

BOLONJA – UDINEZE 1:1 (0:1)
/Salemakers 75 – Pajero 45+1/

Martin Pajero je pogodio za 0:1 na semaforu u smiraj prvog dijela, ali je sjajan pogodak Belgijanca učinio da se Kanavaro i igrači ne raduju cijelom plijenu protiv, praktično je sigurno, jednog od učesnika Lige šampiona u narednoj sezoni.

Izveo je Belgijanac na pozajmici iz Milana jedan slobodan udarac iskosa sa lijeve strane i majstorski pogodio suprotni ugao, iznenadivši sve, pa vjerovatno i samog sebe na stadionu.

Pogledajte taj trenutak:

Postigla je Bolonja taj gol sa igračem više jer je u 64. minutu zbog dva "brza" žuta kartona morao Sem Beukema, a gosti su i pored brojčanog deficita na terenu imali sjajnu priliku da u samom finišu stignu do tri boda.

Na isteku petog od šest minuta nadoknade, Kinan Dejvis je veoma dobro šutirao, ali je samo uzdrmao stativu.

Poslije ovog boda, Bolonja u borbi za plasman u Ligu šampiona ima osam bodova više od šestoplasiranog Lacija.

Pred Udinezeom su, ipak, druge muke. Trenutno su 18. na tabeli, prvi u zoni ispadanja, a ukoliko na kraju sezone budu ispod crte, biće im to prva eliminacija iz Serije A nakon tri decenije!

Bili su u toj sezoni 16. u konkurenciji 18 klubova, pa su morali da se presele u Seriju B, u kojoj su godinu dana kasnije bili drugoplasirani, sa bodom manje od prvoplasirane Pjaćence, što im je na kraju bilo dovoljno za povratak u najjače društvo.

Nakon toga ga više napuštali, što bi, na njihovu žalost, moglo da se promijeni ove sezone...