Šest golova na Milan – Đenova, najviše od ere Ronaldinja i Bekama! Gosti imali 0:1 i 1:2, na kraju osvojili bod!

Odlična utakmica na San Siru!

Serija A Milan Đenova  Izvor: Tano Pecoraro / LaPresse / Profimedia

Alberto Đilardino je od 2005. do 2008. godine nosio dres Milana, a ove nedjelje se prvi put nakon 16 godina vratio na San Siro.

Vodio je Đenovu, na čiju klupu je sjeo u decembru 2022. godine, na utakmici protiv Milana, u kojoj su njegovi izabranici dva puta bili u prednosti, da bi na kraju uknjižili jedan bod:

MILAN – ĐENOVA 3:3

Bio je ovo najefikasniji međusobni duel Milana i Đenove nakon više od 14 godina! Šestog januara 2010. godine, bilo je 5:2 za koji je predvodio Leonardo, a koliko je to davno bilo, dovoljno govori podatak da su tada dres slavnog milanskog kluba nosili Dida, Dejvid Bekam, Đenaro Gatuzo, Alesandro Nesta, Andrea Pirlo, Ronaldinjo...

Najvatreniji navijači Milana ispunili su ove nedjelje obećanje i nije stizala podrška sa ultra-tribine tokom meča, a u takvoj atmosferi Đenovljani su dva puta dolazili do vođstva.

Mateo Retegi je u 5. minutu pogodio iz penala za 0:1, dok je neposredno nakon starta drugog poluvremena Kejleb Ekuban bio strijelac za 1:2.

Između ta dva gola Đenove, u smiraj prvog poluvremena, svoj prvi gol u Seriji A nakon 728 dana (!?) postigao je Alesandro Florenci.

Učinio je to udarcem glavom, baš kao i Mateo Gabija u 72. minutu, dok je potpuni preokret rosonerima omogućio Olivije Žiru, sjajnim volej-udarcem, samo tri minuta kasnije.

Na kraju, nije to bilo dovoljno igračima Stefana Piolija za ovjeru trijumfa jer je u 87. minutu, nakon gužve pred domaćim golom, svoj drugi gol na utakmici postigao Retegi, za konačnih 3:3!

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!