Kup BIH finale revanš uživo Borac Zrinjski prenos livestream

Malekinušić ostavio Borac bez duple krune, Zrinjski osvojio Kup BIH bez primljenog gola!

Fudbaleri Zrinjskog odbranili su trofej Kupa BIH, pošto su u revanšu finala još jednom savladali Borac.

Kup BIH finale revanš uživo Borac Zrinjski prenos livestream Izvor: Slaven Petković - Mondo

Fudbaleri Zrinjskog odbranili su trofej Kupa BIH!

"Plemići" su osvojili svoj treći pehar u ovom takmičenju pošto su u revanšu finala još jednom savladali borac istim rezultatom  - 1:0!

Nadao se Borac da može do duple krune, ali je Malekinušić srušio njihove snove devet minuta prije kraja kada je volejom matirao Miloševića.

Od početka utakmice napadao je Borac, ali nije uspjevao da stvori prave šanse pred golom Karačića, koji je tek u nekoliko navrata imao posla.

Pogriješio je golman "plemića" u prvom poluvremenu kada je kod jednog kornera otišao u prazno, ali je pokušaj Čavića nakon spuštene lopte Ćelića izblokiran.

Zrinjski je već u osmom minutu mogao do vođstva, ali se umjesto mreže zatresla mreža, a odličnu priliku imao je i u drugom poluvremenu, kada je Milošević istrčao na 30 metara i spriječio da lopta dođe do Mulahusejnovića koji bi izgledno postigao pogodak.

Borac je uglavnom prijetio iz prekida, izveo je osam kornera, međutim, nije uspio da probije bedem "plemića" koji su ispisali istoriju.

Zrinjski je osvojio Kup BIH bez primljenog gola u ovom takmičenju, a u dvije sezone u Kupu BIH u kojima su osvojena dva trofeja postigli su 31, a primili samo jedan gol.

19:56

KRAJ: Borac - Zrinjski 0:1!

Izvor: Slaven Petković - Mondo

19:53

Pokušaj Borca

93' - Vuković je centrirao iz teške pozicije, zakačio je loptu Pejović, ali ne najbolje i ona odlazi pored gola

19:50

KARAČIĆ!

90' - Odbranio je Karačić šut Kvržića, a bek Borca pokušao je ponovo da dođe do lopte i tom prilikom faulirao golmana Zrinjskog

19:47

Dva žuta kartona

Makarić na jednoj i Šunjić na drugoj su zaradili po žuti karton

19:44

GOOOOL! Borac - Zrinjski 0:1!

Zrinjski vodi od 81. minuta! Bradarić je ubacio u šesnaesterac za zaboravljenog Malekinušića koji prima grudima loptu,a  potom odličnim volejom trese mrežu Miloševića. Zrinjski samo devet minuta dijeli od osvajanja trofeja!

19:40

Najbolja šansa u drugom poluvremenu!

80' - Malekinušić je centrirao, a kiš glavom šutirao tik pored gola.

19:37

Sada je Malekinušić požutio

19:36

Lukić!

76' - Bila je to kombinacija Vranješa, Erere i Lukića, na kraju izbili su gosti u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti za gol Zrinjskog

19:34

Izmjena u ekipi Zrinjskog

Izašao je Tičinović, koji je zaradio i žuti karton jer nije izašao odmah pored aut-linije već je išao preko cijelog terena kako bi uštedio vrijeme. Umjesto njega u igri je Ćorluka.

19:31

Mijenja ponovo Marinović

Kvržić je ušao umjesto Čavića. Jurilj ipak ostaje na beku, a Kvržić će igrati ofanzivnije.

19:29

Opasan kontranapad Zrinjskog

69' - Povukli su gosti kontranapad, ali na kraju Erera intervencijom spašava svoj gol, a lopta odlazi čak od Kiša u gol-aut

19:22

Prekid zbog bakljade Ultrasa

Gostujući navijači zapalili su baklje i ubacili nekoliko u teren, pa je golman Borca morao čak sa svog gola. Trenutno prekid u Banjaluci.

19:20

Šansa za Zrinjski

59' - Malekinušić je odlično ubacio brzu loptu u peterac, Mulahusejnović je klizao, ali nije uspio da ju usmjeri ka golu i ona odlazi u korner

19:17

Izmjena u Borcu

Lukić mijenja Marčetića

19:15

Marčetić!

55' - dobio je mladi Marčetić loptu na nekih osam metara, ali je tu bio Šunjić i napadač Borca nije uspio da uputi udarac ka golu Karačića, odlazi to u gol-aut

19:12

Milošević kao libero

51' - Imao je Zrinjski odličan kontranapad bila je to odlična lopta iz Borčeve odbrane, ali golman Milošević istrčava na skoro 30 metara i glavom otklanja opasnost

19:08

Loš pokušaj Memije

48' - Pokušao je fudbaler Zrinjskog sa 30 metara, odlazi to daleko preko gola

KIŠ!

45' - Vuković je izgubio loptu i napravio prekršaj za žuti karton, a Kiš šutirao iz slobodnog udarca, njegov pokušaj Milošević boksuje

18:38

Slobodan udarac za Zrinjski

37' - Ubačena je lopta u šesnaesterac, ali Šunjić pravi prekršaj u napadu

18:33

Jurilj pada u šesnaestercu

30' - Nakon izgubljene lopte "plemića" u šesnaestercu u duelu su bili Barišić i Jurilj koji pada, ali sudija Peljto nije se oglasio.

18:30

Greška Karačića

28' - Otišao je u prazno golman Zrinjskog nakon novog kornera Borca, Ćelić je spustio za Čavića, međutim, njegov pokušaj je izlokiran

18:28

Tu su i navijači Zrinjskog

U međuvremenu, na Gradski stadion u Banjaluci stigli su i gostujući navijači, popularni Ultrasi

18:27

Šut Ćužea

25' - Sada pokušaj na drugoj strani - Ćuže je šutirao u Miloševića

18:27

Novi korner, nema opasnosti

34' - Izveo je Borac treći korner, ali nije uspio da ugrozi gol Karačića. nakon boksovanja golmana Zrinjskog spora lopta došla je do Vranješa, a njegov pokušaj završava u rukama Karačića.

18:24

Opasan napad "plemića"

22' - Ubacio je Malekinušić u peterac Borca, nekako je to Jurilj glavom odbio ispred jednog igrača Zrinjskog

18:14

Memija obara Vukovića na ivici šesnaesterca

11' - Mladi Vuković bio je u šansi nakon kontranapada, krenuo je u šesnaesterac ali ga zaustavlja Memija. Vuković je sam izveo slobodan udarac, ali je pogodio živi zid.

18:11

PREČKA!

8' - Bilo je to ubacivanje iz slobodnog udarca šutirao je glavom Ćuže, ali je pogodio prečku. Odmah u nastavku pokušali su fudbaleri Zrinjskog još dva ili tri puta u gužvi, ali su njihovi udarci izblokirani

18:08

Pokušaj Vranješa

6' - Krenuli su Banjalučani u napad, povukao je Vranješ, potom šutirao iz velike udaljenosti, ali je to otišlo daleko od gola

18:07

Lak posao za Karačića

5' - Centrirao je Blagaić iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali direktno u ruke Karačića

18:05

Prvi korner za Borac

4' - Prošla je lopta sve u šesnaestercu Borca, ništa od opasnosti po gol Karačića

18:03

Počeo je meč u Banjaluci

18:00

Čović uz Zrinjski

U svečanoj loži Gradskog stadiona u Banjaluci je i predsjednik HDZ BIH, Dragan Čović, koji nosi šal Zrinjskog i daje podršku mostarskom klubu

17:48

Pune se tribine

Sve više gledalaca je na tribinama Gradskog stadiona u Banjaluci

17:38

Evo i sastava Zrinjskog

ZRINJSKI: Karačić, Memija, Šunjić, Barišić, Tičinović, Ramić, Ivančić, Ćuže, Kiš, Malekinušić, Mulahusejnović

16:49

Mladi Marčetić u startnih 11

Vinko Marinović odredio je sastav za revanš protiv Zrinjskog, a u startnih 11 je mladi Stefan Marčetić, tinejdžer koji je postigao dva gola u preokinutom meču Kupa BIH protiv Sarajeva na Koševu.

BORAC: Milošević, Jurilj, Pejović, Ćelić, Erera, Grahovac, Blagaić, Čavić, Vuković, Vranješ, Marčetić

16:42

Irfan Peljto na centru

Najbolji bh. sudija Irfan Peljto dijeliće pravdu u revanšu finala Kupa BIH. Njegovi pomoćnici su Senad Ibrišimbegović i Amel Novalić